Narodowa Wystawa Rolnicza na 100-lecie Niepodległej Polski

Narodowa Wystawa Rolnicza odbędzie się równolegle z CAVALIADĄ Poznań w dniach od 30 listopada do 2 grudnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z okazji  100 –lecia Niepodległej Polski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentuje w Poznaniu współczesne osiągnięcia agrotechniki. Na terenie targów poznańskich odbędzie się wyjątkowy pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

Zwiedzający zobaczą ekspozycję zlokalizowaną w trzech pawilonach, gdzie swoją wystawę zaprezentuje m.in. Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy. Zobaczyć też będzie można rożne gatunki zwierząt, w tym polskie rasy koni, owiec, kóz, królików, drobiu oraz najlepsze okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Narodowa Wystawa Rolnicza będzie przedstawiać współczesną wieś: nowoczesną, wielowarstwową i rozwijającą się, ale także pamiętającą o swoich korzeniach, wartościach, historii i roli, jaką odegrała w odzyskaniu niepodległości. Nie zabraknie też okazji do promocji regionalnych produktów.

Foto: MTP

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl