Niebawem największe w Polsce targi leśne

W dniach od 7 do 9 września w Mostkach koło Świebodzina, odbędą się największe targi leśne w Polsce. Targi EKO-LAS to jedyne wydarzenie w naszym kraju, które tak chętnie odwiedzają przedstawiciele lasów państwowych, pracownicy zakładów usług leśnych, władze miast i gmin oraz rolnicy. Emocjonujące pokazy harwesterów czy forwarderów na powierzchniach demonstracyjnych stały się siłą napędową ostatniej edycji, dlatego tegoroczne wydarzenie również zostanie wzbogacone prezentacją maszyn w czasie pracy.

W tym roku na powierzchni ponad 60.000 m2 swoją ofertę zaprezentuje około 150 wystawców, którzy przyciągną kilka tysięcy profesjonalistów zainteresowanych innowacyjnymi technologiami, maszynami i usługami związanymi z leśnictwem. Odwiedzający mogą liczyć na bogatą ekspozycję sprzętu leśnego oraz  liczne pokazy maszyn wykorzystywanych do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. Dodatkowo podczas wydarzenia zostaną poruszone aktualne zagadnienia ważne dla branży leśnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem odpowiedzi na nurtujące je pytania, powinny wziąć udział w cyklu interesujących prelekcji.

Odbywające się raz na dwa lata Targi EKO-LAS to wydarzenie skierowane do właścicieli Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracowników, przedstawicieli Lasów Państwowych, rolników i właścicieli lasów prywatnych, pracowników przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także uczniów szkół leśnych. XVI edycja wydarzenia odbędzie ponownie w województwie lubuskim. – Mając na uwadze rozwój gospodarki leśnej, w tym obszary związane z pozyskiwaniem drewna w Polsce Zachodniej, w tym roku miejscem pokazów maszyn w czasie pracy dla branży leśnej będą ponownie Mostki koło Świebodzina – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu.

Godziny otwarcia, bilety wstępu

Targi EKO-LAS to trzydniowa impreza plenerowa. W dwa pierwsze dni (7-8 września) ekspozycja czynna będzie godzinach 10:00-17:00. Trzeciego dnia zakończy się o godz. 16:00. Bilety  można nabyć na miejscu w kasach tuż przed rozpoczęciem wydarzenia pierwszego, drugiego i trzeciego dnia Targów. Cena biletu wynosi 10 zł dla profesjonalistów po wcześniejszej rejestracji lub 15 zł dla pozostałych uczestników.

 

Więcej informacji na www.ekolas.mtp.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl