Jutro ruszają targi Poznań Game Arena 2018

Już jutro, 12 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się targi Poznań Game Arena 2018.

Na miłośników gier czekają przedpremierowe i premierowe pokazy gier, najnowsze konsole i komputery, setki cosplayerów, tysiące nagród i setki tysięcy złotych do wygrania w turniejach esportowych. Wydarzenie potrwa do 14 października.

Poznań Game Arena to największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od początku istnienia odwiedziło je ponad 450 000 graczy. Jednak targi to nie tylko rozrywka, której dostarczą turnieje esportowe, zawody cosplayerowe czy gry prezentowane na stoisku wystawców. PGA to także spotkania branżowe i konferencje, które skupiają ekspertów z zakresu tworzenia gier.

Biznesowa strona gier

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference. Sama zaś konferencja jest adresowana do wszystkich przedstawicieli GameDevu. Jej głównym celem jest zapewnienie przyjaznego środowiska do zawierania kontaktów biznesowych, dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń́.

Czekoladowy Tetris, przebieranie za postaci z gier, czyli co czeka na graczy?

Przez 3 dni najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak virtual czy mixed. Najważniejsze marki, takie jak Playstation czy Xbox wydawcy i studia developerkie z całego świata zaprezentują swoje najciekawsze produkcje i sprzęt podczas PGA. To tu odbędzie się światowa premiera Call of Duty Blach Ops 4 przedpremiera Tom Clancy’s The Divisions II, Just Dance 2019 od Ubisoftu czy wyczekiwana przez graczy Assassin’s Creed Odyssey. Nie zabraknie też premiery jednej z popularniejszych gier Diablo III w wersji na konsolę Nintendo Switch. Na targach prezentować się będzie ponad 100 polskich oraz 25 zagranicznych gier w strefie niezależnych twórców gier „Indie Games”.

Fantazję graczy rozbudzi nie tylko fabuła gier czy grafika. Czeka tu na nich o wiele więcej. Postaci z gry dostępne będą na wyciągnięcie ręki, a to wszystko za sprawą ucharakteryzowanych Cosplayerów. Na Cosplay Show zaprezentuje się 30 finalistów.

Mistrzostwa Europy i Polski w rozgrywkach e-sportowych

Emocji dostarczą rozgrywki ESL Pro European Championship. O rozmachu i skali wydarzenia może świadczyć choćby fakt, że na potrzeby zmagań esportowych organizatorzy przeznaczyli cały pawilon. Na PGA zmierzą się 4 najlepsze drużyny: AGO Esports – Polska, Epsilon Esports – Wielka Brytania, Team LDLC – Francja, Alternate Attax – Niemcy. A walczyć jest o co, bowiem pula nagród wynosi 300 000 zł.

ESL Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowy turniej w kraju, w którym o tytuł lidera mierzą się najlepsi z całej Polski. Łączna pula nagród w 17 sezonie wynosi 280 000 zł. Podczas PGA będzie można zobaczyć dwa turnieje finałowe – w Counter Strike’a Global Offensive, a także w popularnego LOLa, czyli League of Legends.

Jak gry, to i nagrody

Na PGA odbędzie również wręczenie dwóch ważnych nagród. Pierwsza z nich to CEEGA, czyli bardzo prestiżowa nagroda Central & Eastern European Game Awards. To wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu. Inicjatywa ta ma być kolejnym krokiem zacieśniania współpracy środowisk twórców gier rejonu Europy. Jest ważnym przedsięwzięciem służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo-Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób.W ramach projektu co roku przyznawane są nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych  w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie na Poznań Game Arena (13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi).

Druga to PGA Awards, która przyznawana jest w czterech kategoriach: najlepsza polska gra Indie, najlepsze stoisko Indie Games na PGA, najlepsza zagraniczna gra Indie na PGA oraz najlepsza gra Indie na PGA  (wybór dziennikarzy –Graczpospolita.pl). Swoje nagrody przyznają także redakcje portali technologicznych: ITHardware oraz ChIP.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl