Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

Przed miesiącem  zakończyły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – z niepowtarzalną atmosferą,  największe, wypełnione młodzieżą, wzorcowe. Dziś zapraszamy do Rzeszowa, do Centrum Kulturalno –  Handlowego Millenium Hill, ­przy Al. Kopisto 1, gdzie odbędą się Świąteczne Targi Książki.

Pierwsza edycja tych targów odbyła się w ubiegłym roku, odwiedziło ją kilka tysięcy  osób, z czego część przy okazji, bo galerię Millenium Hill odwiedza dziennie ponad 50 tysięcy osób. Marketingowo, dla promocji książki i czytania jest to pomysł znakomity. Skoro ludzie omijają księgarnie, to należy wyjść z książką do ludzi.

Organizatorzy, dla atrakcji, zaprosili Joannę Brodzik i Tomasza Sekielskiego, ma być Sylwia Chutnik , najbardziej wyrazista pisarka w Polsce, Olga Rudnicka i wielu innych autorów. Swoje książki zaprezentuje około 30 wydawnictw, w tym wiele znakomitych, które przed Bożym Narodzeniem wydały  sporo bestsellerów.

Magdalena Louis, koordynatorka Świątecznych Targów Książki zapewnia, że   największą atrakcją targów będą literackie premiery, atrakcyjne ceny książek z rabatami do 30 proc. oraz, a może przede wszystkim,  spotkania z pisarzami.  Chciałabym, by było to literacko – towarzyskie wydarzenie, tym bardziej, że z ubiegłorocznych targów goście wyjeżdżali zachwyceni Rzeszowem i spotkaniami z czytelnikami.

Sam zaś uważam, że największym wydarzeniem tych targów będzie  debata poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprowadzi ją Bogdan Szymanik, właściciel Wydawnictwa BOSZ, które wydało album „Polska 100 lat”, a w której udział wezmą: prof. Michał Kleiber, prof. Krystyna Skarżyńska oraz prof. Andrzej Chwalba – autorzy tekstów do tego pomnikowego wydawnictwa. Poszedłbym również na spotkanie ze Zdzisławem Skroką, archeologiem, podróżnikiem oraz autorem  prawie dwudziestu książek zawierających eseje historyczne i archeologiczne, wśród nich „Okruchów Atlantydy” i „Mądrości prawieków”. To będzie intrygująca podróż na Kresy, w przeszłość  Rzeszowa i jego galicyjskich zaszłości.

My też zapraszamy, bo zajmując się zawodowo targami – ze szczególną życzliwością  otaczamy targi książki.

Foto archiwum

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl