AMBERMART – nowe bursztynowe kolekcje

Dziewiętnasta edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu odbędzie się od 6 do 8 września br. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO.

W tegorocznej swoje najnowsze oferty zaprezentuje  200 wystawców z Polski i zagranicy. Organizator spodziewa się – podobnie jak w ubiegłym roku – ok. 3000 odwiedzających z 50 krajów. Mimo że po latach bursztynowego boomu, nadszedł spodziewany spadek cen surowca i wywołane nim przetasowania na rynkach zbytu, zdaniem Ewy Rachoń, dyrektor projektu AMBERMART, sytuacja ta nie powinna wpłynąć na frekwencję kupców.  – Wierzę, że targi AMBERMART po raz kolejny dowiodą, jak bardzo w tej branży nieodzowne jest komunikowanie osobiste: kamienie bursztynowe potrafią się często bardzo mocno od siebie różnić, więc proces zakupów, zwłaszcza w przypadku kamieni naturalnych, wymaga osobistego zaangażowania kupców – tłumaczy.

Jesienne targi bursztynu AMBERMART łączą w sobie elementy biznesowe, popularno-naukowe, szkoleniowe i rozrywkowe – dzięki temu spotkanie to jest niezmiennie atrakcyjne dla wszystkich miłośników bursztynu.

Bursztynowe kolekcje, nowoczesne wzory

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową.

– Targi AMBERMART to doskonały moment na zaprezentowanie nowości. Nasi klienci już teraz dopytują nas o nowe kolekcje, które przygotowaliśmy na zbliżające się targi. Ostatnie nasze prace zachwyciły, dlatego z przyjemnością tworzymy kolejne bursztynowe wzory, chcąc wzbudzić równie pozytywne emocje – zapowiada Marcin Wesołowski z pracowni NAC Amber specjalizującej się w klasycznej, ponadczasowej biżuterii z bursztynem.

Bursztyn wczoraj, dziś i jutro

Możliwość poszerzenia zakresu wiedzy o bursztynie – w aspektach turystyki i rekreacji, historii, kultury, sztuki, archeologii na terenie woj. pomorskiego, Polski, Europy i świata – zaoferują organizatorzy Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Bursztyn wczoraj, dziś i jutro”. – Konferencja ma stanowić platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najnowszych wyników badań naukowców i instytucji zajmujących się promocją oraz badaniem bursztynu. W trakcie konferencji poruszymy różnorodne zagadnienia związane z bursztynem i jego potencjałem – zapowiedział prof. dr hab. Waldemar Moska, rektor AWFiS w Gdańsku.

Najatrakcyjniejsza Biżuteria z Bursztynem

Na tych, którzy nad teorię przedkładają jednak praktykę złotniczą, czeka nie dwóch, jak dotychczas, ale trzech mistrzów ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych skupiającego utalentowanych artystów i projektantów biżuterii: Andrzej Kupniewski, Marcin Tymiński i Jan Materek, którzy poprowadzą warsztaty dla wszystkich zainteresowanych skutecznym opanowaniem podstawowych technik złotniczych. Jak wielkie mistrzostwo można osiągnąć i jak wspaniałe przedmioty jubilerskie można tworzyć, pokaże wywołujący zawsze wiele pozytywnych emocji „Konkurs na Najatrakcyjniejszą Biżuterię z Bursztynem” (emocje są tym większe, że uczestników konkursu nie tylko oceniają, ale i typują członkowie fachowego, międzynarodowego jury spośród oferty wystawców), jak również tradycyjnie już towarzyszące targom AMBERMART wystawy – w tym roku na autorskiej wystawie „Bursztyn klasycznie?” w Muzeum Bursztynu swój artystyczny dorobek zaprezentuje Andrzej Adamski, laureat licznych konkursów złotniczych, twórca nowoczesnej biżuterii oraz obiektów sakralnych.

Więcej informacji na www.ambermart.pl

Foto : MTG

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl