Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/klient.dhosting.pl/weeb/expovortal.com.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
Targi Książki Historycznej - Expovortal

Targi Książki Historycznej

W Warszawie, w Arkadach Kubickiego, zakończyły się XXVII Targi Książki Historycznej. Ponad dwustu polskich wydawców, plus kilku z Białorusi i Ukrainy, zaprezentowało najciekawsze tytuły, w tym kilkaset najnowszych, co wzbudzało dużą ciekawość zwiedzających. Nikt ich  nie liczył, bo tradycyjnie wejście na Targi Książki Historycznej jest darmowe, ale gości było nie mniej niż 40  tysięcy. Zaś powierzchnia mała, więc ścisk jak na Książkach w Krakowie, czyli dobra impreza targowa, jak na czasy zmierzchu targów w Europie.

Apetyt na książkę historyczną powoduje, że każdego roku formuła targów Książki Historycznej rozszerza się, że wspomnę o Salonie Muzeów i Salonie Bibliotek.

Najważniejszym wydarzeniem tych targów jest Nagroda KLIO dla autorów najbardziej zasłużonych w popularyzowaniu historii. W tym roku otrzymali je:

  1. 1.Włodzimierz Mędrzecki  – za książkę „Kresowy kalejdoskop. Wędrówki przez Ziemie Wschodnie Drugiej Rzeczypospolitej 1918–1939” (Wydawnictwo Literackie). Akurat tę książkę zdążyłem już  kupić na Targach Książki w Krakowie.
  2. Anna Grześkowiak-Krwawicz – za książkę „Dyskurs polityczny Rzeczypospolitej Obojga Narodów” (Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej).
  3. Maciej Górny – za książkę „Kreślarze ojczyzn. Geografowie i granice międzywojennej Europy” (Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk)

Inicjatywa organizowania   Targów Książki Historycznej  należy do Wydawnictwa  Bellona, które w 1992 roku  powołało Porozumienie Wydawców i wspólnie postanowili rozbudzić  zainteresowanie książką historyczną, co się znakomicie udało.

Ilustracje: Arkady Kubickiego, Targi Książki Historycznej 2018. Źródło – Zamek Królewski w Warszawie
Logo : Instytut Książki

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl