Wystawa Roltechnika 2019 od jutra

Prezentacja nowoczesnych maszyn rolniczych dużego kalibruw towarzystwie zabytkowych poprzedników, pokazy plenerowe, wyścigi i widowiskowe konkurencje tworzą wyjątkową atmosferę ROLTECHNIKI, która odbędzie się 17-18 sierpnia 2019 r. w Wilkowicach.

Wystawa Rolnicza i XVIII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych są interesującą propozycją nie tylko dla rolników. W połowie sierpnia właściciele gospodarstw rolnych spotkają się z przedstawicielami wiodących na polskim rynku marek ciągników i maszyn rolniczych, by zapoznać się z najnowszymi propozycjami. Wystawcy – dealerzy branży rolniczej zaprezentują imponujące nowoczesnymi rozwiązaniami i często też rozmiarami maszyny, tworząc ciekawą, plenerową ekspozycję. Uzupełniona zostanie ona o unikatową wystawę, dzięki której będzie możliwa podróż w przeszłość, gdyż kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii pochwalą się swoimi zabytkowymi eksponatami maszyn rolniczych.

Nowości produktowe, nowinki technologiczne

Do Wilkowic obowiązkowo powinni się wybrać rolnicy, właściciele mniejszych i większych gospodarstw, osoby zarządzające rolniczym areałem, młodzież uczącą się w szkołach rolniczych oraz wszyscy zainteresowani nowinkami z sektora AGRO. Dzięki obecności znanych marek, udział w wydarzeniu umożliwi zapoznanie się z nowościami na rynku, porozmawianie na stoiskach z wystawcami, skorzystanie z doradztwa, tak, aby optymalnie przygotować gospodarstwa na kolejny sezon. Wśród wystawców ROLTECHNIKI pojawią się firmy:Agrohandel z marką New Holland, Agro Centrum zaprezentuje markę Deutz-Fahr,TORAL z marką Valtraoraz Fendt. Agro-Efekt pokaże wybrane pozycje z oferty John Deere. Agromix z Rojęczyna zaprezentuje szeroką gamę maszyn Krone oraz ładowarek teleskopowych Manitou. Firma Global wystawi nowości wśród ciągników marki Kubota.

Sentymentalna podróż

Nowoczesność niewątpliwie zdobyła polskie pola i coraz rzadziej można zobaczyć w terenie stare, nieco pordzewiałe ciągniki, kombajny i pługi. Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka umożliwi zapoznanie się z historią prac polowych, ale też zapewni świetną zabawę dla całych rodzin. Wydarzenie odbędzie się po raz XVIII i jest największym w Polsce zlotem miłośników i kolekcjonerów starego sprzętu rolniczego – w festiwalu udział bierze prawie 150 wystawców, którzy zaprezentują kilkaset starych ciągników i maszyn rolniczych, także w akcji. Zbiór zboża, omłoty, orka, „Traktor Pulling”, „Odpalanie bombaja”, „Odpalanie korbą” –  to atrakcje, które pokazują dawną pracę na wsi i jednocześnie sprawiają, że impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Dobra zabawa

Dwudniowe wydarzenie to nie tylko show i możliwość poznania różnorodnej oferty sprzedaży. Udział w ROLTECHNICE to również okazja do odpoczynku i cieszenia się czasem wolnym. W sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do godziny 17.00 będzie można odwiedzić całą ekspozycję oraz posilić się na stoiskach MTP Cafe. Cena biletu wynosi 7zł. Dzieci do lat pięciu na wejściu otrzymają bezpłatny bilet.

Organizatorami ROLTECHNIKI i Festiwalu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl