Rekordowe targi Made in Wrocław 2019

Rekordowa liczba ponad 8 000 uczestników odwiedziła trzecią edycję targów i konferencji Made in Wrocław. Podczas wydarzenia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia swoje produkty i technologie zaprezentowało ponad 50 wystawców w tym wrocławskie startupy oraz firmy globalne.

Made in Wrocław to największe w roku spotkanie wrocławskiego biznesu. To także wyjątkowe połączenie konferencji biznesowej oraz bezpłatnych targów dla mieszkańców. Impreza odbyła się po raz trzeci, budząc największe zainteresowanie w swojej historii.

Zarówno konferencje jak i targi odwiedziły tłumy wrocławian w każdym wieku. Przedsiębiorcy mogli porozmawiać o biznesie oraz zyskać nowe kontakty, mieszkańcy zapoznać się z technologiami tworzonymi w mieście oraz po prostu z nich skorzystać.

Kreatywny Wrocław

Konferencje biznesową otworzył prezydent Jacek Sutryk. Uczestników powitał we Wrocławiu – „świątyni wolności”. Jak przyznał, „bez wolności nie ma pełnego i kreatywnego rozwoju przedsiębiorstw, ale także miast”.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

– Na szczęście, Wrocław od 30 lat znakomicie się rozwija, a ten rozwój to właśnie wynik tej kreatywności, staranności mieszkańców. Ludzie mogą tworzyć tu fantastyczne rzeczy, budować nowe przedsiębiorstwa, zakłady pracy, znajdować przestrzeń dla startupów – podkreślił Jacek Sutryk.

W czasie konferencji wystąpili m.in. Henry McGovern (założyciel AmRest – firmy która osiągnęła wycenę 3 miliardów dolarów), Filip Granek – założyciel XTPL i Przedsiębiorca Roku 2018 według EY czy Katarzyna Turkiewicz, prezes zarządu Hewlett Packard Enterprise Global Business Center.

W czasie panelu dyskusyjnego, o nowoczesnym przywództwie mówili: Krzysztof Domarecki prezes Seleny, Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF, Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO oraz Tomasz Gondek, prezes SensDx. Prelegentem Made in Wrocław był Krzysztof Skonieczny, wrocławianin – reżyser hitu HBO – „Ślepnąc od świateł”. W czasie rozmowy z Michałem Kobosko z Atlantic Council opowiadał mi.n. o związkach z miastem.

 – Wrocław jest miastem wyjątkowym. Wróciłem tu reżyserując przedstawienie w Teatrze Współczesnym, chciałbym wrócić tu także realizując film – zapowiadał Skonieczny.  

Targi dla wszystkich 

Targi otworzył wiceprezydent Jakub Mazur. Wrocławianie chętnie korzystali z całej masy atrakcji w strefie startupów, liderów rynku czy przemysłu 4.0. Wrażenie robiły szczególnie symulatory jazdy samochodem oraz stanowiska wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowaniem cieszyły się m.in. technologie kosmiczne. Tłumy najmłodszych mieszkańców zbierały się przy fontannie czekolady.

Dlaczego uczestnicy zdecydowali się odwiedzić imprezę?       

– Uwielbiam fantastykę, dlatego przyszłam na Made żeby zobaczyć na własne oczy przedmioty z „Gry o Tron” i „Wiedźmina”, które były na targach. – relacjonowała Hania, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, podziwiająca dzieła wrocławskiej firmy Rextorn Metalworks, która wykuła z mosiądzu na zlecenie stacji HBO dłoń Jaimego Lannistera do serialu „Gra o Tron” 

Organizatorzy Made in Wrocław, to Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Urząd Miejski Wrocławia.

Partnerzy strategiczni: Randstad, Cavatina, CBRE, Lotnisko Wrocław, Strefa Kultury Wrocław.

Partnerzy merytoryczni: 3M, Wrocławski Park Technologiczny, BASF, SDZLEGAL SCHINDHELM, Selena, Wabco.

Partnerzy: KLM, Ślęza Wrocław, Luxon LED, Olympus, WKS Śląsk Wrocław S.A, Mikomax, Volvo, Smart City Wrocław, MPWiK Wrocław, MPK Wrocław, WES.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl