Wigilia dla ubogich na targach w Poznaniu

Już po raz dziewiąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Wigilia Caritas dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. To spotkanie na stałe wpisało się już w tradycję targów i co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

24 grudnia o godzinie 10:30, w pawilonie nr 2 do wigilijnego stołu zasiądzie ponad 1, 3 tys. osób, aby zjeść ciepły posiłek i przy dźwiękach kolęd, rozmów rozpocząć Święta Bożego Narodzenia.

Początki Wigilii Caritas sięgają 2003 roku kiedy to Siostry Albertynki razem z Liceum Ogólnokształcącym XI zorganizowały spotkanie dla korzystających na co dzień z prowadzonej przez nie Jadłodajni Caritas. Od 2009 roku spotkanie odbywa się na MTP, umożliwiając tym samym organizację spotkania dla jeszcze większej liczby osób. Obecnie prace nad Wigilią Caritas zaczynają się we wrześniu, a w ostatnich dniach przed wydarzeniem i w dzień wigilijny zaangażowanych jest 300 wolontariuszy, głównie licealistów z poznańskich szkół.

Powierzchnia pawilonu targowego pozwala na wspólną wigilię dla tak dużej liczby osób jednego dnia i o tej samej porze. Dzięki zaangażowaniu pracowników Caritas oraz setek wolontariuszy, jest to jedno z najbardziej wyjątkowych i uroczystych spotkań w regionie.

Wigilia Caritas odbędzie się 24.12.2018 r. na MTP w hali nr 2. Drzwi dla gości zostaną otwarte o godz. 10:30. Zaproszenia uprawniające do wejścia będzie można odbierać od 18 grudnia w poznańskich jadłodajniach prowadzonych przez Caritas (ul. Niegolewskich 23, Taczaka 7/16, Ściegiennego 133, Łąkowa 4)

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl