Premier Morawiecki na targach PGA 2018

Dziś, 12 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej – Poznań Game Arena. Do 14 października w 10 pawilonach dostępnych będzie 1000 stanowisk do gry. Przewidywalna liczba zwiedzających to  80 000.

Od początku istnienia targi Poznań Game Arena odwiedziło ponad 450 000 graczy. Jednak targi to nie tylko rozrywka, której dostarczą turnieje esportowe, zawody cosplayerowe czy gry prezentowane na stoisku wystawców. PGA to także spotkania branżowe i konferencje, które skupiają ekspertów z zakresu tworzenia gier.

Dziś, podczas ceremonii oficjalnego otwarcie  targów zostały wręczone nagrody Acanthus Aureus. Są to nagrody przyznawana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w celu nagradzania najlepszych rozwiązań architektonicznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, prezentującej swoją ofertę na targach. Statuetką Złotego Akanata nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane HP Omen, Wedel, Sprite, PLAY, GENESIS, X-BOX, Epic Games International, LG, Activision Bizzard International, LENOVO, SAMSUNG.

Targi PGA odwiedził też Premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z polskimi twórcami polskich gier niezależnych zrzeszonych w Fundacji Indie Games Polska.

Więcej

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl