Targi Seniora w Krakowie dodają energii

Nie ma drugiego takiego wydarzenia w Krakowie, które skupiałoby tak wielu zadowolonych i uśmiechniętych seniorów. Targi, które w dniach 27-28 września odbędą się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków to gotowy przepis na barwną jesień życia.

Moc atrakcji     

Program targów przygotowywany jest z myślą o najbardziej wymagających gościach. Nie brakuje w nim warsztatów, koncertów, pokazów, spotkań teatralnych czy wykładów naukowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentują również instytucje miejskie z Krakowa. Będą to między innymi muzea, domy kultury i Centra Aktywności Seniorów. Na kilka tysięcy uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim będzie okazja do odwiedzenia ekspozycji i zapoznania się z licznymi ofertami biur podróży, ośrodków wypoczynkowych, placówek zdrowia, producentów kosmetyków, suplementów diety oraz uzdrowisk i sanatoriów. Ponadto dla wszystkich zwiedzających wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe oraz zniżki na pobyt w hotelach oraz sanatoriach. Do wygrania będą wycieczki krajowe i zagraniczne.

Koncerty oraz spotkania z gwiazdami

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią wyjątkowi goście. Gwiazdą Targów Seniora będzie Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, który drugiego dnia zagra koncert. Wykona on swoje najbardziej znane przeboje, m.in. „Zegarmistrz światła” czy „Smak i zapach pomarańczy”. Artyście na scenie towarzyszyć będzie żona Jolanta Majchrzak-Woźniak, pianistka, piosenkarka i aktorka. Seniorów kochających podróże z pewnością zainteresuje spotkanie z Andrzejem Piętowskim  – podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą, który w latach 80-tych ub. wieku kierował legendarną wyprawą kajakową, uznaną za jedno z najważniejszych dokonań eksploracyjnych XX w. Pozytywną energią zarażać będą uczestnicy popularnego programu telewizyjnego „Sanatorium Miłości”, którzy skradli serca widzów. EXPO Kraków odwiedzą Marek Jarosz, Walentyna Kozioł, Wiesława Kwiatek, Joanna Tunney, Teresa Wąsowicz oraz Małgorzata Zimmer.

Targi blisko sztuki          

Tradycyjnie już wydarzenie uświetni występ muzyków zespołu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Tym razem z repertuarem znanych i lubianych utworów wystąpi Krakowski Kwartet Waltorniowy. Na targach będzie okazja do zapoznania się z twórczością malarki Joanny Srebro-Drobieckiej. Ostatni etap swojego życia artystka spędziła w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, a Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa przekazała znaczną część dorobku artystycznego.

Trudno sobie wyobrazić Targi Seniora bez śpiewu i tańca. W bogatym programie towarzyszącym znajdziemy  występ zespołu tanecznego „Korale” – Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz pokaz taneczny grupy seniorów z FitParku przy Parku Wodnym Kraków.

Aleja Podróżników        

Wielu seniorów podróżuje, odkrywa nowe miejsca i kultury. Specjalnie dla nich powstanie Aleja Podróżnika, w której odwiedzający spotkają autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczkę, dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników. Ciekawie zapowiada się spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem” – byłym górnikiem, który po ciężkim wypadku rozpoczął nowy podróżniczy etap życia z podziemi w kolorowy świat. Fani motoryzacji będą mieli okazję porozmawiać z Dariuszem Grochalem, autorem książki „W dwa lata dookoła świata 1926-1928” o Jerzym Leonie Jelińskim (1901-1986), pierwszym Europejczyku, który objechał samochodem cały świat. W tym miesiącu w Alei Podróżników Odkrywców i Zdobywców przy ul. Lema w Krakowie uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą Jelińskiemu.

Seniorzy w mediach społecznościowych

Beata Borucka znana w sieci jako „Mądra Babcia” podczas spotkania na Scenie Głównej oraz warsztatów udowodni, że każdy bez względu na wiek może czerpać przyjemność i korzyści płynące z social mediów. Jest czołową influencerką swojego pokolenia. Jej profil na Facebooku oraz blog i kanał Babcia.TV biją rekordy popularności. Jak mówi o sobie „ma misję pokazania i wzmocnienia roli babci w wychowywaniu dzieci, a także podpowiadania jak być nowoczesną, mądrą babcią”.

Bezpłatne badania

Zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, goście targów będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach (wzroku, słuchu, ortopedycznych, HCV, USG itp.). Odbędą się także wykłady i prelekcje o tematyce zdrowotnej. Odwiedzający dowiedzą się wszystkiego na temat szczepień, radzenia sobie z dolegliwościami układu kostnego czy pracy nad poprawą pamięci.

O ważnych tematach należy mówić głośno

Policjanci doradzą jak zapobiegać zagrożeniom, na które szczególnie narażone są starsze osoby, zaś Izba Gospodarki Elektronicznej przeprowadzi szkolenie o bezpiecznych zakupach w Internecie. Odbędzie się również debata poświęcona polityce senioralnej, w której udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych, organizacji senioralnych oraz naukowcy.

Targi Seniora łączą pokolenia

Poprzednie edycje pokazały, że Targi Seniora łączą pokolenia. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy poprzez media społecznościowe postanowili dotrzeć do młodych i zachęcić ich do spędzenia czasu w gronie rodziny. Tak narodziła się akcja „Dziarska i babcia”, której celem było zachęcenie użytkowników internetu do odwiedzenia wydarzenia ze swoimi bliskimi. – Dla nas relacje międzypokoleniowe są bardzo istotne. Chcieliśmy podkreślić rolę młodych w informowaniu starszych o ciekawych wydarzeniach. W celu ułatwienia przekazu stworzyliśmy postać Dziarskiej – dziewczyny, która śledzi trendy i wie, „co w trawie piszczy”. Mimo wielu zajęć w ciągu dnia znajduje czas na spotkania ze swoją babcią. Wie, że może zrobić dla niej coś, co wywoła uśmiech na jej twarzy.” – mówi Katarzyna Gościańska, PR Manager.

Szybki i łatwy dojazd

Organizatorzy zapewniają dojazd bezpłatnym autobusem MPK. Będzie można z niego skorzystać w godzinach 9:30-17:15. Autobus zatrzyma się na przystankach: EXPO Kraków, Nowohucka, Rondo 308. Dywizjonu, Centralna, Rondo Czyżyńskie, Centralna, Sołtysowska, EXPO Kraków. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Szeroki uśmiech seniorów

Wrześniowe spotkanie to idealny moment, aby nawiązać nowe znajomości, podzielić się wspomnieniami i doświadczeniem. Targi udowadniają, że emerytura może być ciekawa, pod warunkiem, że wyjdziemy z domów i damy sobie szansę na dobrą zabawę. Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy odwiedzą EXPO Kraków.


Szczegółowy program https://targiseniora.krakow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/program-towarzyszacy.html

Data i godzina targów:
27 września (piątek), godz. 10:00 – 17:00
28 września (sobota), godz. 10:00 – 17:00

Miejsce:
Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków (miejsce przyjazne seniorom)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl