Już niedługo Retro Motor Show w Poznaniu

Najbliższa edycja targów Retro Motor Show odbędzie się od 26 do 28 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W Poznaniu zobaczymy cały przekrój motoryzacji XX wieku.

W pięciu pawilonach, wśród prezentowanych eksponatów  zaprezentowane zostaną rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi, pojazdy wojskowe a nawet armatę.

Retro Motor Show to żywa lekcja historii, która doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Wątki niepodległościowe i powstańcze będą miały swój silny akcent także wśród prezentowanych pojazdów.

Trzecia już edycja targów Retro Motor Show bez wątpienia przyciągnie tłumy zwiedzających, których z roku na rok przybywa. W zeszłym roku na pasjonatów czekało  600 pojazdów zgromadzonych na 29 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni  Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku liczymy na jeszcze więcej!  Bogata i zróżnicowana ekspozycja prezentująca nie tylko pojazdy zabytkowe, ale również metody ich renowacji prezentowane w strefie Akademii Renowacji wyróżnia te targi spośród pozostałych wydarzeń branżowych. Równolegle w tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskim trwać będą również targi HOBBY przyciągające pasjonatów modelarstwa, makiet czy gier planszowych, których wśród miłośników klasyków również nie brakuje.

W Strefie Retro wśród mebli z epoki będzie można podziwiać vintagową modę prezentowaną w rytmach Retro Bandu. A wszystko to w cenie jednego biletu na targi pojazdów zabytkowych.

Retro Motor Show 2017

Miniona edycja Retro Motor Show odbyła się od 3 do 5 listopada. Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show 2017 zgromadziły aż 25 347 pasjonatów motoryzacji.  Przez trzy dni w sześciu pawilonach zwiedzający podziwiali ponad 600 pojazdów, brali udział w inspirujących pokazach oraz spotkaniach z pasjonatami, którzy dzielili się swoją miłością do zabytkowej motoryzacji.

Prezentowana oferta obejmowała asortyment od rowerów przez motorowery, motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy. Wśród wielu unikatowych egzemplarzy warto wspomnieć o kilku, które zasługują na miano prawdziwych białych kruków i pojawiły się w tym roku w Poznaniu po raz pierwszy. Były to: Lotus Esprit Turbo SE – jeden z zaledwie 1608 wyprodukowanych egzemplarzy, BMW M 635 CSI – jeden z najszybciej zyskujących na wartości klasyków, wyprodukowany w liczbie zaledwie 5855 sztuk, Ford Mustang Eleanor (replika), motocykl Opel Motoclub 500 Sport – 1 z zaledwie 500 wyprodukowanych egzemplarzy, motocykl Sokół 600 RT, łódź motorowa Glastron GT-150 z 1972 roku, to dokładnie ten sam model łodzi, jakim James Bond ścigał się  w filmie Live and Let Die (Roger Moore w Żyj i pozwól umrzeć z 1973 roku), pierwsze modele Tarpanów a nawet czołg M60 Patton!

Foto: MTP

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl