Już we wrześniu 35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB®2022

Tegoroczne Targi ENERGETAB zbliżają się wielkimi krokami. 35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie odbędą się w dniach 13 – 15 września. Udział w targach staje się niezwykle ważną okazją, jako forum wymiany praktycznych spostrzeżeń i rozmów o aktualnej sytuacji i przewidywanych kierunkach rozwoju branży czy wdrażanych innowacjach. To także a, może przede wszystkim możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych między wystawcami a projektantami, dostawcami usług i czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych czy władz samorządowych. Szczególnie teraz ma to ogromne znaczenie  w aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie w Europie czy Polsce, co bez wątpienia ma wielki wpływ na branżę elektroenergetyczną.

Zakres tematyczny produktów prezentowanych przez ponad 300 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów jest bardzo szeroki – obejmuje kompleks zagadnień związanych z energetyką zawodową i przemysłową, w tym aparaty i systemy pomiarów, automatyki  i sterowania, budowę i osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, zastosowania informatyki i telekomunikacji w energetyce, prezentacje innowacyjnych technologii sieciowych i stosowanych specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Wraz z lawinowo rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii  i technologiami bardziej przyjaznymi dla środowiska znaczącą część targów zajmują właśnie urządzenia i aparatura związana z tą szybko rozwijającą się branżą – swoje najnowsze rozwiązania prezentują tutaj producenci paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy falowników i układów automatyki związanych  z tymi technologiami.

Targom towarzyszyć będą konferencje, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych problemów związanych z transformacją energetyczną i zwrotowi „ku zielonej energii”.  W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja nt. magazynowania energii i kluczowych trendów technologicznych w tym zakresie. Podczas konferencji szczególny nacisk zostanie położony na potrzeby budowy dużych i wielkoskalowych magazynów energii, niezbędnych dla łagodzenia trudności w bilansowaniu potrzeb i podaży energii oraz utrzymania parametrów jakościowych systemu elektroenergetycznego.

14 września odbędzie się druga część konferencji pt. Fotowoltaika dziś i jutro”, której udana pierwsza część w wersji zdalnej odbyła się w dniach 25 i 26 maja br. W „Strefie OZE” odbywać się będą pokazy najnowszych urządzeń i rozwiązań technologicznych w tej branży. Druga strefa, która będzie się zapewne cieszyć dużym zainteresowaniem zwiedzających, to „Strefa Elektromobilności”, w której prezentowane będą zarówno stacje ładowania kilku producentów, jak i pojazdy elektryczne – niektóre z nich będą do dyspozycji zwiedzających na zlokalizowanym obok torze do próbnych jazd.

Od dwóch lat podczas targów ENERGETAB jest organizowana strefa praktycznych pokazów innowacyjnych technologii sieciowych w tym prac pod napięciem. Warto dodać, że Ośrodek Doskonalenia Zawodowego w ZIAD Bielsko-Biała, jest wiodącym w kraju centrum szkolenia w technologiach prac pod napięciem. Natomiast w salach wykładowych Ośrodka odbywać się będą indywidualne prezentacje promocyjne wystawców.

Od lat duże zainteresowanie wzbudzają werdykty w konkursie na szczególnie wyróżniające się produkty prezentowane na targach – mają one szanse zdobyć wielce prestiżowe nagrody, jak np. Puchar Ministra Klimatu i Środowiska.

Warto zatem będzie odwiedzić tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego – zarówno konwencjonalnego jak i związanego z odnawialnymi źródłami energii.  Teren targów znajduje się w urokliwie położonym obszarze rekreacyjnym u stóp Dębowca i Szyndzielni należącym do firmy ZIAD Bielsko-Biała SA i obejmuje ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz na terenach otwartych, na których wystawcy najczęściej eksponują wielkogabarytowe czy cięższe produkty.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę http://energetab.pl/

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl