Kilkadziesiąt tysięcy gości na targach Taropak 2018

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK odbyła się w dniach od  1 do 4 października w Poznaniu. Na niemalże 25 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej Międzynarodowych Tarów Poznańskich swoje najnowsze oferty  zaprezentowało kilkuset wystawców z 18 krajów świata, a z  ich propozycjami oraz nowościami zapoznało się kilkadziesiąt tysięcy targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję. Targom TAROPAK towarzyszyły Targi 4PRINT WEEK i Targi dla przetwórstwa polimerów POLIMER TECH.

Odwiedzający przyjechali do Poznania z całego świata. W pawilonach wystawienniczych można było spotkać przedstawicieli krajów, takich jak: Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Prezentowaną ofertą zainteresowani byli reprezentanci takich firm jak: Glaxo Smith Kline, Kompania Piwowarska, Cargill, Oceanic, KRM Poland, Bricomarche, Interak, czy Technitel Polska . Na targach TAROPAK poszukiwali oni przede wszystkim kontaktów biznesowych i nowości.

Wystawcy zaprezentowali łącznie ponad 118 nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowanie oraz rozwiązania związane z etykietowaniem, transportem i drukiem. Można było poznać prezentowane innowacyjne systemy do znakowania i kodowania, maszyny pąkujące i etykietujące, nowoczesne maszyny drukarskie, drukarki etykiet, opakowania zarówno szklane, papierowe, metalowe jak i produkowane z tworzyw sztucznych oraz wiele innych.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TAROPAK otrzymało 8 firm. Lista Laureatów

Dzięki wieloletniej współpracy z Polską Izbą Opakowań, dnia 2 października odbył się IV Kongres Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem Kongresu była transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami, związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarki krajów Unii Europejskiej mają dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, recykling/upcykling i ponowne wykorzystanie. Uczestnicy docenili ten temat jako najbardziej aktualny dzisiaj i w najbliższych latach inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce.

Uczestnicy rynku poligraficznego, właściciele i dyrektorzy techniczni drukarń, designerzy, projektanci opakowań i etykiet, a także agencje reklamowe i wydawnictwa mogły zapoznać się z ofertą rynku poligraficznego prezentowaną na Targach  4 PRINT WEEK|DIGITAL|INDUSTRIAL|FLEKSO|3D. Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas tej edycji Targów był  II Kongresu ART OF COLOR, który odbył się  1 października 2018r. Uczestnicy i eksperci  dyskutowali o tym jak sprostać wzrastającym wymaganiom klientów, skupiono się głównie na rozwoju branży poligraficznej, otwarciu na nowe gałęzie przemysłu oraz możliwościach eksportowych. Wydarzenie nie tylko stanowiło unikatowe forum dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce ale dało też możliwość integracji całej branży.

Taropak, 4 Print Week oraz Polimer Tech to trzy imprezy koncentrujące się kompleksowo na tematyce branży opakowań, technologii druku i offsetu, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Jest to wyjątkowa okazja by poznać tak szeroką i kompleksowo przedstawioną ofertę branży poligraficznej i opakowań.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowani i Etykietowania TAROPAK oraz Targów 4 PRINT WEEK|DIGITAL|INDUSTRIAL|FLEKSO|3D, odbędzie się w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.

Foto: expovortal forum wystawców

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl