Złote Medale Targów Taropak 2018

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK odbędzie się w dniach od 1 do 4 października w Poznaniu. Podczas trwania targów ponad 500 wystawców na ponad 24,5 tyś metrów powierzchni wystawienniczej, w 5 pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentuje swoje oferty i najnowsze propozycje.

Poniżej prezentujemy listę laureatów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK 2018.

 

DC WRAPPER + owijarka DISCOVERY – system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania

Firma zgłaszająca:
DCLOG Sp. z o.o.
IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa

Pawilon 6 , stoisko 26

Inwestycja w system DC WRAPPER zwraca się błyskawicznie. Natychmiast po zainstalowaniu systemu spada liczba uznanych reklamacji, a proces zostaje wielokrotnie zmniejszony, gdyż dzięki indeksacji można szybko dotrzeć do zdjęć spornej palety. Archiwizacja danych jest dużo sprawniejsza, niż przy stosowaniu tradycyjnych kamer CCTV. Jakość i wyrazistość zdjęć znacznie przewyższa jakość nagrań z telewizji przemysłowej. Sprzęt użyty do stworzenia systemu pochodzi od czołowych producentów

PRATIKA 55 SMART: automatyczna maszyna z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą

Firma zgłaszająca:
Minipack-Torre S. p/A.
IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa
Pawilon 6 , stoisko 26

Pakowarka PRATIKA 55 SMART włoskiej firmy Minipack-Torre to synteza nowoczesności i oszczędności. Maszyna posiada liczne innowacyjne i opatentowane rozwiązania technologiczne, a przy tym jest oszczędna. W porównaniu do maszyn konkurencyjnych potrzebuje mniej miejsca – zajmuje o 40% mniej powierzchni, oszczędza koszty pracy – wymaga 50% mniej personelu do obsługi, a dzięki konstrukcji i wbudowanemu tunelowi zużywa mniej energii elektrycznej. Dodatkowym atutem jest duża wydajność tej pakowarki.

STB – ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych

Firma zgłaszająca:
Orgapack
TRANSACO GROUP Sp. z o.o., Dzierżoniów
Pawilon 6 , stoisko 49

Ręczne, akumulatorowe urządzenia opasujące służą do zabezpieczania towarów na paletach za pomocą taśm plastikowych. Najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa transportu stał się niezwykle ważny w przemyśle. Wymaga to maksymalnej kontroli nad procesem zgrzewania taśmy, w celu uzyskania bezpiecznego i skutecznego połączenia. Skupiliśmy się na opracowaniu pierwszego na świecie urządzenia, które umożliwiłoby najwyższy możliwy poziom kontroli jakości nad procesem opasywania. Inne wymagania, którym chcieliśmy sprostać, to ergonomiczna konstrukcja, łatwa, szybka i intuicyjna obsługa, oraz maksymalna wytrzymałość w ekstremalnych warunkach pracy i otoczenia. Największym wyzwaniem było opracowanie elektroniki i interfejsu użytkownika, które mogą sprostać wymaganiom stawianym urządzeniom ręcznym w przemyśle.

Pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką

Firma zgłaszająca:
Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o, Włocławek
Pawilon 6 , stoisko 69

Pionowa maszyna RM-32ACD typu Doypack z obracaną szczęką to nowy członek rodziny pionowych maszyn pakujących firmy Radpak. Wysoka elastyczność oraz uniwersalność naszego rozwiązania zainteresuje na pewno producentów szukających kompleksowych rozwiązań. Za wydajną i stabilną pracę maszyny odpowiadają komponenty najwyższej światowej jakości takich firm jak  Allen Bradley, SEW, SICK.

 

 

Logomatic 510 QTB

Firma zgłaszająca:
Logopak Systeme GmbH&Co.
KG LOGOPAK EAST Sp. z o.o., Niemcy
Pawilon 5A , stoisko 32

Logomatic 510 QTB to najnowocześniejszy automatyczny system etykietujący, który drukuje etykiety na papierze bez materiału podkładowego. Termoaktywny klej jest wyzwalany przez głowicę drukującą w momencie drukowania. Dzięki tej technologii znacznie zmniejszyła się ilość odpadów. Materiał do nadruku jest ciągły, co sprawia, że łatwo i szybko można zmieniać wielkość pola nadruku i długość etykiety. Rolki z papierem do 2400 mb. Maszyna może etykietować palety, kartony lub małe opakowania zbiorcze.

 

KANISTER K-10 SOR

Firma zgłaszająca:
SUWARY S.A., Pabianice
Pawilon 8A , stoisko 1

Kanister z systemem Anti-Glue jest innowacyjnym produktem na rynku polskim. daje możliwość szybszego, łatwiejszego ,skoncentrowanego pozbawiającego strat podczas wylewania cieczy wypływu cieczy . Posiada duże, chronione przed uszkodzeniami pole etykiety . Wyrób ma możliwość personalizacji, posiada niezbędne certyfikaty oraz znak TW.

 

 

 

SYSTEM WYMIENNY GRAWER

Firma zgłaszająca:
Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska
Pawilon 7A , stoisko w ramach Polskiej Izby Opakowań

System wymienny grawer jest to system wytwarzania opakowań szklanych, który pozwala na elastyczną produkcję danego opakowania z wieloma różnymi grawerami w ramach jednej partii produkcyjnej. Specjalnie zaprojektowane wymienne wkładki, umożliwiają produkcję zindywidualizowanych opakowań z różnymi kształtami graweru bez konieczności zakupu całych form, w ramach jednego opakowania. Pozwala to na zmniejszenie kosztów wdrożenia oraz skrócenie partii produkcyjnej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl