Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2018 już niebawem

Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2018 odbędą się w dniach od 11 do 13 września w Bielsku-Białej. Na 30 tys. m2  powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych ponad 700 wystawców z całej Europy, USA i kilku krajów azjatyckich zaprezentuje swoje najnowsze oferty. Wśród wystawiających się firm spotkamy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Najbardziej innowacyjne produkty zostaną zapewne zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień możemy wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Jak co roku, targom towarzyszyć będą konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne.

Poprzednia, 30-sta  edycja targów ENERGETAB

Od 12 do 14 września 2017 roku odbywały się w Bielsku-Białej Międzynarodowe Energetyczny Targi  ENERGETAB. Było to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Swoje najnowsze oferty zaprezentowało ponad 700 wystawców z 20 krajów Europy i Azji.

Wystawcy prezentowali generatory, transformatory i inne maszyny elektryczne, odnawialne źródła energii, urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, układy automatyki , sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody słupy, podnośniki i pojazdy specjalistyczne dla energetyki, osprzęt i elementy sieci    i instalacji, oświetlenie, narzędzia i urządzenia do budownictwa energetycznego, technologie i usługi dla energetyki oraz wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

Wśród wystawców można było spotkać zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość liczących się, krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu                     i efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Targom towarzyszyły konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne. Szczególne zainteresowanie wzbudziła konferencja „Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej”, w której swoje prezentacje zapewnili przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. i spółek dystrybucyjnych.  Trzeciego dnia targów odbyła się konferencja „Technika prac pod napięciem w przemyśle”, kierowana przede wszystkim do przedstawicieli energetyki przemysłowej, w której technologie PPN są jeszcze mało rozpowszechnione a mogą one znacząco pomóc w realizacji prac eksploatacyjnych bez konieczności wyłączania urządzeń niezbędnych dla zachowania ciągłości procesów technologicznych.

Ważną informacją dla wystawców jest uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów ENERGETAB 2017 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo
do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak ELBUD Katowice, który obchodził 70-lecie działalności, Energopomiar-Elektryka, Energotest, Dacpol – obchodzące 25-lecie istnienia oraz wiele innych znanych na rynku firm. Także bardzo zasłużony dla branży miesięcznik „Energetyka” zorganizował specjalne spotkanie ze swoimi czytelnikami i wspierającymi go partnerami z okazji 70-lecia działalności wydawniczej.

Więcej na www.energetab.pl

Foto:  ZIAD Bielsko-Biała” S.A.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl