Jadalne opakowania na Targach Packaging Innovations 2019 w Warszawie

11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations odbędą się w dniach od 2 do 3 kwietnia br na terenie warszawskiego Centrum Wystawienniczego EXPO XXI . Wydarzenie podzielone jest na liczne strefy tematyczne, jednak ta, która w ciągu ostatnich lat budzi największe zainteresowanie to strefa EKOPACK.

To właśnie tu od kilku lat prezentowane są opakowania eko lub takie, które powstały przy użyciu technologii docenianych za swoje walory ekologiczne i posiadające wszystkie niezbędne atesty.

W związku z przyjęciem przepisów przez Parlament UE dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań w sposób zrównoważony i ekologiczny.

– Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Targi to doskonały moment, aby pokazać przemiany, które już zachodzą w wielu firmach. Ważne jest, aby zmienić swoje codzienne nawyki, ale również ważne jest, aby firmy czynnie zaangażowały się w działania zmierzające do ochrony środowiska. – podkreśla Katarzyna Banach, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations.

Ze słomką, czy bez ?

Największe korporacje postanowiły wziąć odpowiedzialność za wyprodukowane śmieci i zadbać o środowisko.  W styczniu w Polce ruszyły testy w sieci McDonald’s. W niektórych lokalach możemy dokonać wyboru, czy kupiony napój wypijemy przez plastikową słomkę lub jej papierowy zamiennik, a może wcale jej nie potrzebujemy. Zaczynamy coraz częściej myśleć o środowisku dokonując swoich zakupowych wyborów. Odpowiedzialność spoczywa bowiem zarówno po stronie producentów opakowań, jak i klientów. Niewielkie zmiany nawyków, mogą bardzo pomóc środowisku. Okazja do zapoznania się z szeroką ofertą ekologicznych opakowań pojawi się już  w kwietniu na Targach Packaging Innovations.

Jadalne opakowania ?

Projektanci opakowań prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe pomysły jadalnych opakowań. Otręby, algi, grzyby, czy organiczny plastik – na rynku dostępny jest cały wachlarz ekologicznych opakowań, po które konsumenci sięgają z nieukrywaną ciekawością. Ale ekologiczne opakowanie nie musi być jadalne. Chodzi o to, żeby proces jego produkcji odbywał się w sposób zrównoważony, a odpady mogły być w pełni poddawane recyklingowi.

Ponad 200 Wystawców z całego świata zaprezentuje opakowania dedykowane kilkunastu branżom. Oprócz strefy EKOPACK, Zwiedzający poznają rozwiązania z zakresu LOGISPACK, SAFETYPACK, CO-PACKAGING, LABELLING, LUXPACK oraz PRINTING.

Wszystkich zainteresowanych tematyką opakowań i rozwiązaniami EKO zapraszamy do rejestracji online na Targi Packaging Innovations 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

Miejsce – zobacz

Foto: Targi w Krakowie

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl