Taropak 2018 – rekordowa edycja

W dniach od 1 do 4 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się po raz 31-wszy już Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Równolegle trwać będą  Targi  4 PRINT WEEK  oraz Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów POLIMER TECH. Są to trzy imprezy koncentrujące się na tematyce branży opakowań, technologii druku i offsetu, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

To będzie rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Ponad 24,5 000 metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających.

Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas Targów TAROPAK jest organizowany przez  Polską Izbę Opakowań, IV Kongres Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem kongresu będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).  Jest to najbardziej aktualny dzisiaj, i w najbliższych latach, temat inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce. Celem kongresu jest zainicjowanie zmian w projektowaniu i procesach wytwarzania, tak aby udział materiałów i  surowców odzyskanych w produkcji opakowań był większy. Adresatami wydarzenia są nie tylko projektanci i producenci opakowań, ale również sami użytkownicy, czy wreszcie osoby zajmujące się recyklingiem. Spotkanie odbędzie się  2 października.

1 października natomiast odbędzie się II Kongresu ART OF COLOR. W tym roku szeroko omawiane będą perspektywy rozwoju branży poligraficznej. W programie nie zabraknie tematów dotyczących uszlachetniania druku, możliwościach wykorzystania druku utrwalanego promieniowaniem UV, zarządzania barwą, optymalizacji i stabilizacji procesu druku oraz wiadomości na temat platform online printing, które na polskim rynku dynamicznie się rozwijają.

Blok jesiennych targów oraz wydarzenia im towarzyszące będą z pewnością okazją do spotkań biznesowych wszystkich uczestników rynku poligraficznego, opakowaniowego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów i producentów opakowań i etykiet, ale także dla agencji reklamowych i wydawnictw. Synergia branż daje możliwości weryfikacji oferty pod kątem konkurencyjności ceny, jakości i zaawansowania technologicznego. To właśnie podczas targów w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z nowościami, odkryć branżowe trendy, nawiązać i umocnić biznesowe kontakty.

Początek października obfituje w targowe imprezy  w tym samym czasie bowiem,  odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL, POLAGRA TECH oraz SMAKI REGIONÓW.

Więcej informacji na stronie http://www.taropak.pl/pl/

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl