Nieprawdziwe informacje o Warsaw Moto Show

Foto.: Międzynarodowe Targi Poznańskie „Motor Show 2018”

Sąd Okręgowy w Łodzi X Wydział Gospodarczy wydał wyrok w sprawie nieuczciwej konkurencji stosowanej przez firmę PTAK S.A. W roku 2015 spółka twierdziła, że organizowane przez nią targi Warsaw Moto Show są największe w Polsce. Sąd ocenił, że te informacje są nieprawdziwe. Doszło do znacznego zawyżenia powierzchni ekspozycyjnej i liczby zwiedzających.

Sąd zakazał nieuczciwej firmie posługiwanie się fałszywymi informacjami w reklamach i zażądał wycofania nieprawdziwych i dezinformujących twierdzeń ze wszystkich stron i serwisów internetowych.

Sąd oparł się na przyjętych w branży targowej sposobach kontroli wskazanych w „Standardach obliczeniowych i definicjach statystycznych dla targów i wystaw organizowanych przez członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego”.

– Cieszymy się nie ma zgody na wprowadzanie opinii publicznej, wystawców i zwiedzających w błąd i nieuczciwego konkurowania w branży targowej w Polsce. Wyrok Sądu powinien być sygnałem ostrzegawczym przed współpracą z firmami, które nie poddają swoich wyników niezależnym audytom i nie pozwalają na sprawdzenie ich rzetelności – mówi Przemysław Trawa, Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Według przyjętych w branży targowej standardów i danych potwierdzonych przez Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych CENTREX, największe w Polsce targi skierowane do branży motoryzacyjnej to Poznań Motor Show. Organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenie przyciąga nie tylko najwięcej wystawców, ale też najwięcej zwiedzających. Podczas ostatniej edycji Poznań Motor Show 2018 odwiedziła rekordowa liczba 151 437 gości. W 15 pawilonach pełnych motoryzacyjnych emocji swoją ofertę prezentowało 170 wystawców.

Źródło:  MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl