DREMA / FURNICA / SOFAB 2018 – nowy wymiar targów

Edycja 2018 targów DREMA, FURNICA i SOFAB zakończyła się ogromnym sukcesem. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora produkcji mebli i obróbki drewna.

Ponad 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim w ramach bloku targów DREMA, FURNICA i SOFAB zaprezentowało łącznie w 9 pawilonach rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem były maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowił Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa powierzchnia do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym.

Targi w liczbach

Edycja 2018 była rekordowa – na 28 200 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 505 wystawców z 27 państw. Pawilony ekspozycyjne bloku targów DREMA, FURNICA i SOFAB przez cztery dni odwiedziło łącznie 16 600 profesjonalnych zwiedzających z branży drzewnej i meblarskiej. Dzięki imponującej, pełnej nowości ofercie zaprezentowanej przez wystawców oraz atrakcyjnemu programowi przygotowanemu we współpracy z patronami i partnerami, tegoroczne targi 2018 zebrały wiele pozytywnych opinii ze strony zwiedzających.

Silna marka

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018, Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB to najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. Tłumy specjalistów, którzy w pawilonach ekspozycyjnych poszukiwali nowoczesnych rozwiązań, maszyn i narzędzi oraz setki rozmów biznesowych potwierdziły dobrą kondycję sektora produkcji mebli, jak i potrzebę organizacji  samych targów.

Przemysł 4.0

Tegoroczna ekspozycja targów DREMA koncentrowała się wokół idei Przemysłu 4.0. Duży nacisk położony był na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną. Wystawcy pokazali technologie jutra i rozwiązania na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Zmiany w branży drzewnej i meblarskiej nadciągają  wielkimi krokami i wymagają inwestycji w odpowiednie innowacje, a inspiracji i dobrych praktyk związanych
z sektorem drzewnym i meblarskim można szukać tylko w Poznaniu podczas bloku targów DREMA, FURNICA I SOFAB 2018.

Wydarzenia specjalne

Każdy, kto pojawił się w dniach 11-14 września 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych. Zwiedzający mogli zapoznać się z 17 produktami uhonorowanymi Złotym Medalem MTP oraz obejrzeć szereg nowości rynkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy: DREMA Tools, DREMA Design, DREMA Dzieciom, warsztaty produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, seminarium Państwowej Inspekcji Pracy „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, prelekcje „Przemysł drzewny i meblarski – bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”, Poligon Umiejętności Lakierniczych, spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings, Ogólnopolski Kongres Meblarski POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA pt. „Globalne standardy – globalna konkurencja”, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ oraz eksponaty w ramach konkursów Wyczarowane z Drewna i Starcie Mistrzów. Przez cały czas trwania targów prężnie działały Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu, jak również Pawilon Promocji Drewna

Najbliższa edycja targów DREMA, FURNICA i SOFAB odbędzie się w terminie: 10-13 września 2019 r.

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl