Od dziś w Bydgoszczy targi Wod-Kan 2019

Dziś, 21 maja rozpoczęła się w Bydgoszczy 27. edycja targów Wod-Kan. Do 23 maja ponad 300 wystawców i 10 tys. zwiedzających, w tym specjalistów z branży: dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych spotka się, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozmawiać o najważniejszych i najaktualniejszych zagadnieniach związanych z branżą.

Wystawa, jak co roku, zajmować będzie powierzchnię ponad 15 tys. m2 i podzielona będzie na ekspozycję w hali oraz strefę stoisk na otwartej przestrzeni. Przez trzy dni opanują ją dynamicznie działające, najważniejsze marki na rynku, których wdrażane rozwiązania i ciągły postęp decydują o sile polskich przedsiębiorstw wod-kan. Wystawcy jak zwykle przygotowali dla uczestników moc atrakcji: pokazów na żywo, prezentacji i konkursów. Podczas najbliższej edycji spodziewamy się udziału ponad 50 firm zagranicznych, w tym przyjeżdżających do Bydgoszczy z tak odległych zakątków świata jak Chiny czy Tajwan.

Targi od innych tego typu wydarzeń wyróżnia wieloletnia tradycja i oferta dedykowana konkretnemu odbiorcy, przede wszystkim przedsiębiorstwom i jednostkom samorządowym odpowiedzialnym za politykę wodno-ściekową na danym obszarze. Co roku dla ich przedstawicieli setki producentów prezentują swoją ofertę w celu nie tylko nawiązania kontaktów handlowych, ale przede wszystkim pokazania praktykom z ogromnym doświadczeniem wszystkich nowinek technicznych, innowacyjnych technologii i nowości w naszym sektorze.

Na tegorocznej wystawie nie zabraknie stałych, cieszących się dużym zainteresowaniem imprez towarzyszących. W odpowiedzi na potrzeby branży pojawią się też nowości.

Bieg Instalatora

Tradycyjnie Targi zainauguruje Bieg Instalatora. W tym roku odbędzie się on 19 maja po ścieżkach i drogach największego parku miejskiego w Polsce: Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Organizatorem Biegu jest portal branżowy HVACR.pl, a patronem głównym Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy – co roku bierze w niej udział ok. 400 zawodników z całej Polski. Ma on swoją niepowtarzalną atmosferę. Lista startowa jeszcze jest otwarta, zachęcamy do przyjazdu do Bydgoszczy już w weekend i do wzięcia udziału w Biegu.

Targowe GRAND PPRIX

To szczególna nagroda, która cieszy się dużym zaufaniem przedstawicieli branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Spośród wszystkich zgłoszeń, których liczba wzrasta z roku na rok, Komisja Konkursowa, w której skład wchodzą wybrani przez Radę IGWP przedstawiciele Izby, świata nauki oraz branży, wybiera dziesięć najlepszych produktów i technologii. Tylko trzech wystawców stanie się właścicielem statuetki, a werdykt ogłoszony zostanie w pierwszy dzień wystawy. Targowemu GRAND PRIX towarzyszy konkurs na najciekawsze stoisko, w którym biorą udział wszyscy wystawcy, a jego wynik wzbudza zawsze wiele emocji.

Konferencja targowa

Po kilku latach przerwy na Targi wraca organizowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” w drugim dniu imprezy konferencja branżowa. Będzie to spotkanie przygotowane z myślą o uczestniczących w wystawie przedstawicielach przedsiębiorstw wod-kan. Poruszone na nim zostaną wybrane, najbardziej aktualne i istotne dla branży zagadnienia. Konferencja będzie doskonałą okazja do spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń.

Konsultacje

Przez cały czas trwania wystawy targowej zwiedzający i goście będą mogli korzystać z bezpłatnych konsultacji ekonomicznych i prawnych na stoisku Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Eksperci przez trzy dni będą do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na pytania, które rodzą się w takcie codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw. Zachęcamy do korzystania z wiedzy i wieloletniego doświadczenia specjalistów Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” .

Wod-Kan

Strefa Nowych Technologii

Ubiegłoroczna targowa nowość okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W Strefie Nowych Technologii odbywały się prezentacje najnowszych rozwiązań technicznych, przygotowane przez wystawców, którzy zgłosili swoje produkty do nagrody GRAND PRIX. Najlepszym dowodem na sukces Strefy była pełna sala podczas prelekcji, ale też ciekawe dyskusje uczestniczących w niej specjalistów. W tym roku również będzie możliwość dostepu do kompleksowej wiedzy i najciekawszych rozwiązań. Dlatego prezentacje zostały zaplanowane na pierwsze dwa dni wystawy.

Strefa Edukacji

To propozycja przygotowana na trzeci dzień Targów. Organizatorami strefy są Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” oraz Polski Komitet IWA (Young Water Professionals). Do współpracy przy stworzeniu tego wydarzenia zaproszono również największe polskie uczelnie techniczne: Politechnikę Gdańską, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Śląską, Politechnikę Lubelską, Politechnikę Białostocką, Politechnikę Krakowską i Politechnikę Częstochowską. Będzie to doskonała okazja dla młodych inżynierów, aby poznać branżę, w której kiedyś być może będą pracować. Jednym z elementów Strefy Edukacji będzie giełda pracy.

Biesiada targowa i klubowa noc

To sztandarowe imprezy towarzyszące, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W pierwszy targowy wieczór w towarzystwie samego Johna Travolty wyruszymy w sentymentalną podróż do kolorowych lat 70. – w realia filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Na parkiecie królować będą barwne, ekstrawaganckie stroje, fryzury boogie, kolorowe światła i, oczywiście, niezapomniana muzyka.

W drugi targowy wieczór zapraszamy na klubową noc do najpopularniejszego bydgoskiego klubu SODA.

Wodociągowcy nie raz udowodnili, że swoją determinacją i wytrwałością potrafią wiele zdziałać, a Targi pomagają im w realizacji założonych celów. Trzy majowe dni będą niepowtarzalną okazją do spotkań i wymiany doświadczeń, a dla wielu ich uczestników również początkiem ciekawej współpracy lub momentem odnowienia kontaktów.

Foto: Organizator

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl