Drema, Furnica i Sofab 2018 – konferencje, wystawy i szkolenia
Najbliższa edycja targów Drema, Furnika i Sofab 2018 odbędzie się w Poznaniu od 11 do 14 września br. Oferta targów poznańskich skierowana jest w szczególności do przedstawicieli zakładów stolarskich i tapicerskich, projektantów mebli, a także właścicieli i pracowników hurtowni akcesoriów oraz komponentów do produkcji mebli.
Podczas trwania targów ponad 500 wystawców z kilkudziesięciu krajów zaprezentuje swoje oferty, w tym między innymi: maszyny i narzędzia do produkcji mebli, innowacyjne okucia i akcesoria czy też nowoczesne tkaniny, materiały i dekory odpowiadające najnowszym trendom. Organizatorzy spodziewają się ponad 15.000 profesjonalnych zwiedzających.
Poznański blok targów technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego to nie tylko ekspozycja. Po raz trzeci targom towarzyszyć w tym roku będzie Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”. Organizatorem kongresu jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Kontynuowany będzie także projekt DREMA DZIECIOM I SENIOROM. W jego ramach, w pawilonach działać będą dwie pokazowe fabryki, które umożliwią zwiedzającym obserwowanie poszczególnych etapów produkcji mebli. W ubiegłym roku wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i stamtąd trafiły do najbardziej potrzebujących placówek opiekuńczych.
Tegorocznymi nowościami będą między innymi: studio na żywo Dom i Drewno, Akademia Pelletu, Strefa BHP, warsztaty produkcji mebli InfoTEC WorkShop. Zapoczątkowana koncepcja z poprzedniej edycji Wystawa Design w Drewnie przekształci się w projekt DREMA DESIGN, który pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji. Ideą powstania tej strefy jest wspieranie projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania.
Dla osób związanych z branżą meblową, drzewną, leśnictwem, tartacznictwem, stolarką okienna itp. wstęp na targi jest bezpłatny. Warunkiem otrzymania bezpłatnego biletu jest zarejestrowanie się online w serwisie www.mtp24.pl. Bilet po rejestracji zakupiony w kasie targów kosztuje 10 złotych. Targi Poznańskie oferują pomoc profesjonalnym zwiedzającym przy organizacji przyjazdu i pobytu w Poznaniu (kontakt: karolina.sitarz@mtp.pl).
Foto.: MTP