CAVALIADA Tour Poznań już za dwa tygodnie

CAVALIADA Tour Poznań odbędzie się w dniach od 29 listopada do 2 grudnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych CAVALIADA Tour. Celem wydarzeń jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania jeździectwem i hodowlą koni. Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się  rokrocznie od roku 1993.

CAVALIADA Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w czterech miastach:  w Poznaniu, w Lublinie, w Krakowie oraz w Warszawie.

Trzy wymiary CAVALIADA Tour:

SPORT – CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożeniu. CAVALIADA to jedno
z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata. Podczas eliminacji w Krakowie odbędą się przedostatnie eliminacje do:

– Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego,
– Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi,
– CAVALIADA Dressage Cup,
– CAVALIADA Future.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADA Tour można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryl sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – Wydarzeniom z cyklu CAVALIADA Tour towarzyszą zawsze Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, na których wystawcy prezentują swoją ofertę. Tematyka targów obejmuje wszystko,
co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Przy okazji każdej edycji CAVALIADA Tour odbywają się także programy edukacyjne adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych; między innymi organizowane są szkolenia i wykłady w ramach HORSE&BUSINESS ACADEMY, podczas których doświadczeni praktycy i wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl