Targi Taropak, Polagra itp. spakowane. Do likwidacji

Okazuje się  że znakomite skądinąd Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK,  połączone z innymi imprezami, jak:  Polagrą Food, Polagra Tech, Polagra Gastro – można już  wykreślić z programu Grupy MTP.  I pójdą w niebyt, bo prezes Poznańskich Targów ma kłopoty z ogarnięciem dzisiejszego rynku targowego.

Taropak 2019

Na tegorocznych targach opakowań i produktów do ich opakowywania było pusto. Przerażająca pustka. Więcej ludzi pracowało przy obsłudze eksponatów niż zwiedzało ekspozycje. Zwyczajem Międzynarodowych Targów Poznańskich od stu lat było publiczne ogłaszanie podsumowania imprezy natychmiast po jej zakończeniu. Tym razem do dzisiejszego dnia targowi marketingowcy nie opisali w liczbach Polagry Food, Polagry Tech, Polagry Gastro, Invest-Hotelu i Taropaku, choć zakończyły się 3 października.

Rozumiem. Po prostu te targi w ogóle się nie odbyły. Istotnie, byłem tam przez dwa dni i żadnego targowania nie zauważyłem.

Taropak 2019

Punkt przełomowy

Fakt, że Poznańskie Targi słabły z roku na rok, widać było od pięciu lat. Niestety, marazm targowy przeniósł się na Polska Izbę Przemysłu Targowego, która skoncentrowała się na organizacji trzeciorzędnych projektów, jak np., wycieczek zagranicznych dla członków.

Polagra 2019

I MTP i samorząd targowy dobrnęły  do punktu przełomowego, czyli do momentu, w którym idee targowe i stuletnia tradycja polskich targów zostaną albo pogrzebane, albo okażą się punktem zwrotnym, w którym polska  społeczność targowa wyjdzie z dotychczasowego grona toksycznych osób i zaprezentuje nowoczesny sposób myślenia, nowe trendy i poszanowanie dla wartości etycznych.

Przez prawie pięćdziesiąt lat opisywałem targi, recenzowałem imprezy i byłem dumny z polskich targów. W 1985 roku uczestniczyłem w otwarciu pierwszych Międzynarodowych Targów  Rolno – Spożywczych POLAGRA-AGROEXPO, zwanych od 1986 roku POLAGRĄ. Byłem również przy otwarciu pierwszego Salonu Techniki Pakowania i Magazynowania TAROPAK, który to Salon   połączono z POLAGRĄ w 1987 roku.

Taropak 2019

POLAGRA nie była poznańskim pomysłem, jej pomysłodawcą był Sławek Majman, ówczesny dyrektor Centrali Handlu Zagranicznego Agpol.

„Potrzebny rządowy program targowy” Rzeczpospolita 24.06. 2019

Artykuł

Foto: Alojzy Kuca

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl