Niebawem Roltechnika w Wilkowicach

W Poznaniu trwają w najlepsze przygotowania do XIII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA, która w dniach 18-19 sierpnia odbędzie się w Wilowicach.

Od wielu lat Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA inspiruje do podejmowania decyzji o inwestycjach
w nowy sprzęt rolniczy. Uczestnicy Wystawy mogą liczyć również na profesjonalne doradztwo
w zakresie innowacyjnych maszyn rolniczych. – W zeszłrocznej Wystawie Rolniczej ROLTECHNIKA wzięło udział kilkudziesięciu producentów i dystrybutorów z Polski,  którzy zaprezentowali szeroką ekspozycję maszyny dużego kalibru, jak traktory, pługi czy siewniki. W tym roku do Wilkowic przyjadą przedstawiciele najważniejszych marek w sektorze rolniczym, którzy przedstawią najbardziej praktyczne rozwiązania w zakresie maszyn i urządzeń rolniczych – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. – Do udziału zapraszamy rolników wraz z całymi rodzinami. Zapoznanie się z nowościami na rynku oraz wymiana wiedzy z pewnością pozwolą zoptymalizować funkcjonowanie gospodarstwa – zapewnia Łukasz Rachubiński.

Dobre miejsce na porównanie oferty

Zakup nowej maszyny rolniczej to niełatwe zadanie, które z jedej strony wiąże się z ogrmną radością, z drugiej zaś wymaga czasu i zaagnażowania. Decyzja ta musi być strannie przemyślana i poparta rzetelnymi informacjami na temat sprzętu. Dobrym miejscem na to, by zdobyć cenne informacje jest właśnie Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA, która gromadzi w jednym miejscu i czasie  sprzęt nowej generacji, który ułatwia codzienne prowadzenie gospodarstwa. Dla właścicieli gospodarstw rolnych ROLTECHNIKA to także możliwość porównania oferty różnych dostawców, sprawdzenia konkretnych modeli maszyn oraz uzyskania informacji i wsparcia merytorycznego ze strony sprzedawców.

 Dwie imprezy w jedym miejscu

Wzorem lat ubiegłych, w tym samym czasie, co Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA, odbywa się również XVII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka dedykowany kolekcjonerom odrestaurowanych traktorów i maszyn rolniczych z całej Europy. Pomysł na to, by połączyć dwie imprezy na świeżym powietrzu w jeden bardzo widowiskowy event, to strzał
w dziesiątkę.  W wydarzeniu biorą udział rolnicy oraz ich rodziny, ale też szeroko rozumiani pasjonaci techniki zabytkowej. W zeszłorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 180 wystawców, którzy zaprezentowali blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych (w tym przeszło 200 ciągników). Frekwencja dopisała również wśród zagranicznych kolekcjonerów. Zabytkowe traktory przyjechały
z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii.

Organizatorami ROLTECHNIKI i Festiwalu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”.

Więcej informacji

Foto. : MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl