Międzynarodowe Targi Poznańskie zdegradowane

I stało się. Zdegradowano Międzynarodowe Targi Poznańskie… Brak słów.

Pierwszy Targ Poznański odbył się w maju 1921 roku.  Przy ogromnych staraniach zarządu ówczesnego Targu  i władz Poznania udało się po kilku latach, w maju 1925 roku, urządzić pierwsze międzynarodowe targi, w których brało udział 2 tys. kupców i przemysłowców z 16 krajów i trzech kontynentów. Trzy lata później, w 1928 roku, Targ Poznański otrzymał oficjalną nazwę Międzynarodowe Targi.

Maj to czas szczególny  dla Międzynarodowych Targów Poznańskich.   Miesiąc najbardziej  nielubiany przez zarząd b. MTP.

16 maja mija również  90 lat, kiedy otwarto Powszechną Wystawę Krajową. Była to największa w dziejach Polski wystawa powszechna. Polskie EXPO. PeWuKę zwiedziło 4,5 miliona ludzi, w tym 200 tysiecy gości zagranicznych. Od tego momentu zaczęły się liczyć targi Poznańskie, które dotąd nie miały przychylnej prasy a Poznań z prowincjonalnego miasta stał się handlową metropolią.

Ani Targi Poznańskie, ani zarząd Polskiej Izby Przemysłu Targowego , instytucje zarządzane zresztą przez tę samą osobę, oświadczyły, że nie planują żadnych uroczystości z okazji tych jubileuszy.  

Tymczasem dokładnie w 2018 roku, zarząd MTP dla uczczenia jubileuszu 90 -lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich wymazał tę markę ze swojego szyldu i wpisał Międzynarodowe Targi Poznańskie jako jedne z sześciu prymitywnych, banalnych zajęć nowej marki Grupa MTP. Zarząd dawnej firmy MTP sformułował nowa misję i  skoncentrował się na sprzątaniu przystanków komunikacji miejskiej, remontowaniu zrujnowanych obiektów miejskich, wyprzedaży  majątku targowego, na gastronomii i zarzadzaniu parkingami. Prezesi deklarują, że nadal będą  organizować targi, ale nie jest to wiodąca działalność firmy. 

Dobrowolna rezygnacja z marki, która ma stuletnią tradycję,  jest decyzją schizofreniczną, na świecie niespotykaną, a spontanicznie zawiązany Komitet Obrony Marki  Międzynarodowe  Targi  Poznańskie już podjął działania, żeby wpisać ten absurd do Księgi rekordów Guinnessa.

Poznań i Targi to synonimy. Marka MTP jest własnością Polaków i weszła do katalogu stu polskich patriotycznych marek, choć od 2015 roku zarząd b. Międzynarodowych Targów Poznańskich robił wszystko, żeby wymazać tę markę z przestrzeni publicznej. Zarząd nie miał na to żadnego przyzwolenia, bo ta marka jest własnością Polaków i naszym dobrem narodowym.  

Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja przedsięwzięcia. Były prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, który jako księgowy rozumie targi tylko w exelu i niedoszły jezuita prezydent m. Poznania odrzucili kamień węgielny polskich targów. 

Jaki pan taki kram. Teraz zrozumiałem, że kolejną instytucją do zniszczenia przez małosilną Grupę MTP jest polski samorząd targowy.

Będziemy o tym pisać, żeby sprawę rozjaśnić, bo o to proszą nas zainteresowani polskim rynkiem targowym.

Tymczasem tyle.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl