Konferencje, targi i kongresy wracają do gry. Szykuje się intensywna jesień, ale głównie online.

Organizacja targów i imprez branżowych możliwa jest od 6 czerwca. Branża wraca do gry, ale nie wszystkie wydarzenie odbędą w takiej formie jak dotąd. Jak będą wyglądały tegoroczne wydarzenia?

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC).

Impreza pierwotnie planowana była na maj. Ze względu na pandemię, wydarzenie zostało odwołane. Zamiast stacjonarnego kongresu, zorganizowano EEC online, transmitując zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online poświęconych gospodarce.

Stacjonarny EKG odbędzie się w dniach 2-4 września w katowickim Spodku.

Przełożono także Impact, który w ostatnich latach stał się najprężniej rozwijającą się imprezą konferencyjną w Polsce. To głównie zasługa przejścia z wydarzenia technologicznego na takie, które potrafi przyciągać największy biznes i polityków. Jak poinformowano money.pl Impact zamierza więc dalej „przeobrażać się w wydarzenie dla liderów życia gospodarczego i politycznego”. Dlatego w konferencji udział wezmą m.in. Mateusz Morawiecki i  Jadwiga Emilewicz.

 Impact,  zmuszony do ograniczenia  liczby uczestników, postanowił  postawić na gości z największym „impact factor” w polskiej gospodarce. Plan wydarzenia, które odbędzie się 23 i 24 września został rozszerzony i pogłębiony.   

Ostatecznie Impact zaproponuje innowacyjną formułę łączącą imprezę stacjonarną z  online. W tym roku wydarzenie zostanie przeniesione do Warszawy, do specjalnie wynajętej przestrzeni. A nazwa – Impact connected – nawiązywać ma do aktualnych pocovidowych relacji.

Impact, szanowany przez partnerów korporacyjnych oraz współpracujących ekspertów za dbałość o szczegóły organizacyjne – przez kilkanaście ostatnich tygodni wypracował rozwiązania, które maja zapewnić  uczestnikom oczekiwane bezpieczeństwo. W ten sposób z szerokim gronem interesariuszy wypracowano hybrydowy model konferencji łączący  osobisty kontakt uczestników  ze strony administracji, biznesu i nauki w Warszawie rozszerzony o silną ekspozycją w internecie. Wsparcie cyfrowe zapewniają strategiczni partnerzy medialni. w tym  WP.

Forum Ekonomiczne w Krynicy z ograniczoną liczbą uczestników

Wiadomo już na pewno, że we wrześniu odbędzie się Forum Ekonomiczne w Krynicy. Organizowana od 1992 roku przez Instytut Wschodni konferencja stała się jednym z ważniejszych spotkań polityczno-biznesowych w Europie.

„W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, stanęliśmy przed poważnym wyzwaniem: czy organizować tradycyjne, stacjonarne spotkanie w Krynicy Zdroju? Rozmowy z naszymi partnerami i ekspertami pozwoliły rozwiać tę wątpliwość. Rygorystycznie stosując się do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, zorganizujemy bezpieczne spotkanie” – zapewnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady Programowej Forum Ekonomicznego.
Choć Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się stacjonarnie, nie obejdzie się bez zmian, które wymusza obecna sytuacja.

„Ograniczymy liczbę uczestników. Infrastruktura kongresowa, obiekty hotelowe i miejsca spotkań spełniać będą na bieżąco aktualizowane, wyśrubowane normy sanitarno-epidemiologiczne. Uczestnikami Forum tradycyjnie będą osoby o statusie VIP, co dodatkowo zobowiązuje nas do dbałości o najwyższe standardy, a wszystkim naszym gościom daje poczucie dodatkowego bezpieczeństwa” – mówi Zygmunt Berdychowski.

Forum Ekonomiczne w Krynicy zaplanowano w dniach 8-10 września.

Infoshare tylko online

Pandemia spowodowała, że w maju nie odbyła się w Gdańsku konferencja technologiczna Infoshare. Postanowiono o przełożeniu wydarzenia na 23-24 września. Ale i ten plan został porzucony.

Organizatorzy,obawy przed drugą falą koronawirusa oraz ewentualne  ponowne zawieszenie organizacji targów – zdecydowali, że w tym roku Infoshare odbędzie się online. Wydarzenie potrwa 6 dni w dniach 23-25 oraz 28-30 września 2020. Codziennie będzie można oglądać live-streaming na 4 różnych kanałach.

„Zdecydowaliśmy się na 6 dni, by dostosować natężenie zdarzeń  do możliwości odbioru  przed ekranem. Podzieliliśmy content, który równolegle odbywał się na pięciu scenach, na dwa mocno zróżnicowane streamy. Jeden – czysto techniczny, kierowany do deweloperów, drugi biznesowy, zorientowany na przedsiębiorców, pracowników korporacji i wszystkich, którzy chcą poznać trendy technologiczne” – tłumaczy Grzegorz Borowski, Co-Founder & CEO wydarzenia.

Na uczestników będzie czekać wiele ciekawych networkingowych rozwiązań. Będą mogli przeszukiwać bazę innych uczestników, nawiązywać z nimi kontakt i zapraszać na szybkie spotkania wideo – wszystko w ramach systemu Infoshare. Powstanie wirtualne expo i studia dla mediów. W dodatku podstawowe uczestnictwo w Infoshare będzie darmowe i nielimitowane.

Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

W październiku odbędzie się też  Europejski Kongres Finansowy w Sopocie. W tym roku planowany był w dniach 15-17 czerwca. Organizatorzy nie zdecydowali się jednak zorganizować wydarzenia w tym terminie.

„W pierwotnie przewidzianej dacie przeprowadziliśmy trzydniowy EKF online ze studia w Warszawie”- wyjaśnia Rafał Broniewski, odpowiedzialny za kontakty z mediami i współpracę zagraniczną. W ramach trzydniowego wydarzenia odbyły się wystąpienia, wywiady i debaty, które  transmitowano na żywo.

EKF w tradycyjnej, stacjonarnej formie odbędzie się w dniach 12-14 października. W tym roku świętować będzie swój 10. jubileusz.

„Jak co roku odbędzie się w Sopocie w Centrum Konferencyjnym Sheraton i będzie dotychczasową formę, czyli pierwszy dzień plenarny, a kolejne dwa dni z podziałem na debaty równoległe. Program merytoryczny jest opracowywany według wskazań Rady Programowej EKF” – przypomina Rafał Broniewski. Hasłem przewodnim tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego są „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

W pierwszej połowie października ma się także odbyć Kongres 590 w podkarpackiej Jasionce. Odbywające się każdego roku forum, gromadzi przedstawicieli stref ekonomicznych, instytucji okołobiznesowych, firm start-upowych, naukowców i ekspertów ekonomicznych.  Za kilka dni zostaną opublikowane szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji Kongresu.

Open Eyes Economy Summit w listopadzie

W listopadzie zaplanowano Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości. Organizatorzy zapewniają  money.pl, że jubileuszowa, 5. edycja wydarzenia, odbędzie się, a dodatkowo poszerzona zostanie  o nową formę uczestnictwa dzięki specjalnej wirtualnej platformie streamingowej.

„Całą obecną sytuację traktujemy w kategorii wyzwań, ale też szans na rozwój. Rozmowa o ekonomii wartości w roku 2020 jest jeszcze ważniejsza i potrzebna, dlatego nie ma mowy o odwoływaniu Open Eyes Economy Summit” – mówi Tomasz Wojtas, dyrektor OEES.

Open Eyes Economy Summit tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 17 i 18 listopada. „Dla naszych gości opracowaliśmy specjalną hybrydową formę wydarzenia. Hybrydalność polegać będzie na organizacji programu stacjonarnego  w ICE Kraków, natomiast widzowie uczestniczyć będą w kongresie poprzez nowoczesną angażującą platformę online. Przewidujemy również możliwość zaproszenia widzów do uczestnictwa stacjonarnego, na co jesteśmy organizacyjnie gotowi, jednak decyzję o tym podejmować będziemy w odpowiednim terminie” – dodaje Tomasz Wojtas.

Niebawem ruszy sprzedaż biletów na to wydarzenie. Osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania dostępu do kongresu online poprzez platformę internetową, za pomocą której będą mogli m.in. oglądać wystąpienia, uczestniczyć w dyskusjach i networkingu. Po wakacjach zapadnie decyzja co do możliwości wprowadzenia do sprzedaży tradycyjnej formy wejściówki na dwudniowe wydarzenie w ICE Kraków. Dla osób, które zakupią wariant online, organizatorzy przewidują możliwość rozszerzenia biletu do wersji offline.

Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie pod znakiem zapytania

Wciąż nie wiadomo z kolei co z Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie. Decyzja odnośnie formuły organizacyjnej tegorocznego wydarzenia jeszcze nie zapadła.

„Cały czas monitorujemy sytuację epidemiczną i wynikające z niej zalecenia, dotyczące organizacji konferencji i kongresów. Podejmujemy wysiłki, aby spotkanie w ramach EFNI odbyło się również w tym roku. Mamy nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie w lipcu” – mówi Kuba Giedrojć z Konfederacji Lewiatan, która przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot od 2011 roku organizuje to wydarzenia.

To jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Źródło: Justyna Sobolak, money.pl

Ilustracja: Igor Morski

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl