Expovortal forum wystawców wznawia Nagrodę Hermesa!

Polski Oskar targowy – jak nazwało nagrodę Hermesa  dla najlepszych w polskim wystawiennictwie środowisko targowe. Hermes jest  dziełem  artysty -rzeźbiarza Michała Gołąbka, mieszkającego i tworzącego w Stanach Zjednoczonych. Rzeźba była wielokrotnie nagradzana na wystawach w kraju i za granicą.

W 1996 roku, z okazji jubileuszu 25-lecia „Gazety Targowej” , właściciel i wydawca „Gazety”, również wiceprezes Polskiej Korporacji Targowej,  dziś redaktor naczelny Expovortal.com.pl forum wystawców  – zorganizował pierwszy konkurs pod nazwą HERMES. Ufundował też nagrodę, do której posiada prawa autorskie.

Nagroda wręczana była za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego rynku targowego, za osiągnięcia w kształtowaniu wizerunku polskich targów, za dorobek w zakresie marketingu targowego i promocji targów oraz, dla wystawców, za aktywne i  wyróżniające uczestnictwo w targach.

Laureatami targowego Oskara, jak nazywano Hermesa w środowisku targowym, były Międzynarodowe Targi Poznańskie (jako pierwsze), Targi Gdańskie, Targi Kielce i Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Dziś inicjatywę nagradzania najlepszych na polskim rynku targowym podejmuje Expovortal com.pl forum wystawców.  Jury konkursu HERMES 2018   wybierze w grudniu br. kolejnego laureata spośród wystawców,  organizatorów targów, przedsiębiorstw usług targowych oraz osób wielce zasłużonych dla polskich targów.

W Polsce działa ponad 300 tysięcy przedsiębiorstw, z których jedna trzecia ma wybitnie rynkowy, czyli targowy charakter. Jednocześnie prawie półtora miliona polskich menedżerów  posługuje się na co dzień wiedzą i doświadczeniem , których źródłem są targi. Polski rynek targowy to obszar o ogromnym potencjale gospodarczym i myślowym, gdzie drogowskazem jest  bez wątpienia HERMES.

Agnieszka Matczyńska, wydawca
Alojzy Kuca, redaktor naczelny

 

Na zdjęciu: pierwszego Hermesa w 1996 roku odbiera Stanisław Laskowski, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich i prezes Polskiej Korporacji Targowej,  pierwszego samorządu targowego w Polsce. Foto Romuald Światkowski.

 

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
5 lat temu

Super! Kto zasiądzie w jury?

eanet.pl