Mijający rok 2020 był dla DESA UNICUM rekordowy

Ten rok był dla  DESY wyjątkowy. Spotkaliśmy się na ponad 150 aukcjach, od marca łącząc się tylko zdalnie, jednak z nie mniejszą intensywnością. Całkowity obrót na aukcjach w DESA Unicum w 2020 roku to prawie 200 mln zł, co przyniosło 30% wzrost w porównaniu z rokiem 2019.

Pandemia nie spowolniła rozwoju rodzimego rynku sztuki, co więcej – mijający rok przyniósł największe w historii zainteresowanie kolekcjonerów, inwestorów i miłośników sztuki, a także nowe rekordy. Najdroższe dzieło sztuki w Polsce, czyli „M22” Wojciecha Fangora sprzedano  za 7 316 000 zł a  najdroższy obraz stworzony przez kobietę – „Czytająca I” Tamary Łempickiej sprzedano za 4 484 000 zł.

Rekordowe kwoty osiągnęły też prace onnycg polskich artystów, w tym: Tadeusza Makowskiego, Teresy Pągowskiej, Henryka Stażewskiego, Jana Dobkowskiego, Edwarda Dwurnika, Bolesława Cybisa, Władysława Hasiora i wielu innych. Niezwykle nas cieszą sukcesy pionierskich projektów, jak aukcja tkaniny artystycznej z rekordowo sprzedaną pracą Magdaleny Abakanowicz, „Dorota” 1965, aukcja pamiątek po Władysławie Szpilmanie, na której ustanowiony został rekord najdrożej sprzedanego instrumentu muzycznego, czy pierwsza w DESA Unicum aukcja polskich złotych monet z obrotem ponad 8 mln zł.

Historia 2020 roku otwiera nowe możliwości w nadchodzącym sezonie. Dlatego zapraszamy Państwa do zgłaszania obiektów na nadchodzące aukcje: sztuki dawnej, sztuki współczesnej, designu, fotografii oraz biżuterii. Jesteśmy dostępni do Państwa dyspozycji mailowo i telefonicznie, chętnie pomożemy w organizacji transportu  i odpowiemy na wszelkie pytania.

Dlaczego sprzedawać w DESA UNICUM?

Dom aukcyjny DESA Unicum jest największym i dynamicznie rozwijającym się domem aukcyjnym nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowowschodniej. Organizujemy ponad 70 aukcji we wszystkich najważniejszych kategoriach z powodzeniem sprzedajemy prawie 5000 obiektów rocznie. Pozytywnie  łączymy kolekcjonerów i twórców, którzy dzielą z nami miłość do sztuki. To właśnie u nas zostały zrealizowane wszystkie najważniejsze rekordy sprzedaży na polskim rynku sztuki.

Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz pełen profesjonalizm na każdym etapie sprzedaży dzieła sztuki. Jako największy dom aukcyjny w Polsce od lat zajmujemy się profesjonalną wyceną i sprzedażą dzieł sztuki.

Wiadomo, że tylko sprzedaż aukcyjna gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny za dzieło sztuki.

Nasz wykwalifikowany zespół przeprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży. Tworzą go najlepsi historycy sztuki, konserwatorzy i eksperci, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku sztuki.

Jesteśmy największym i najstarszym domem aukcyjnym w Polsce. Dzięki temu gwarantujemy  pewność, że przekazane nam obiekty  są sprawdzane przez najbardziej doświadczonych ekspertów.

Organizujemy największą w Polsce liczbę aukcji – ponad 70 w ciągu roku. Jesteśmy liderem aukcji na żywo, sprzedaży wyłącznie przez Internet i sprzedaży prywatnej, co gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny za dzieło.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kolekcjonowaniem dzieł sztuki zachęcamy do zapoznania się z naszym słownikiem i FAQ, dzięki którym łatwiej zapoznasz się z rynkiem sztuki.

Zapraszamy do kontaktu. Zespół DESA Unicum

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl