Za tydzień CAVALIADA Poznań 2018 – międzynarodowe zawody jeździeckie

Uczniowie szkół i przedszkoli mogą za darmo zwiedzić Cavaliadę oraz Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

Piątek, 30 listopada to dzień przygotowany specjalnie dla zorganizowanych grup szkół podstawnych i przedszkolnych, które po uprzednim zgłoszeniu, będą mogły odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie. Każda grupa otrzyma opiekuna, który ułatwi poruszanie się zarówno po terenach targowych, jak i później w poszczególnych strefach.

CAVALIADA – międzynarodowe zawody jeździeckie

Konie gniade, kare i siwe, skaczące przez przeszkody i tańczące – kilkaset rumaków pojawi się  w Poznaniu z okazji odbywającej się w dniach 29 listopada – 2 grudnia Cavaliady. Targi Poznańskie zamienią się w centrum rodzinnej zabawy popularyzującej jeździectwo, a publiczność będzie mogła podziwiać zawody sportowe na najwyższym poziomie, pokazy hippiczne, pawilon polskiej hodowli oraz targi sprzętu jeździeckiego. W tych dniach każdy kto pojawi się na MTP rozpocznie swoją jeździecką przygodę! Ponadto organizowana jest także Narodowa Wystawa Rolnicza z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

15 edycja Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych  – najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie na targach.

Od 30 listopada do 2 grudnia na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych przybywają artyści oraz rękodzielnicy. Jest to miejsce dla każdego, kto interesuje się sztuką i rękodziełem, a także chciałby poznać tajniki pracy utalentowanych artystów i młodych projektantów. Podczas Festiwalu odbywają się pokazy, warsztaty oraz można kupić piękne ręcznie robione przedmioty – idealne jako świąteczne lub mikołajowe prezenty. Festiwal posiada również wyjątkową atrakcję w postaci Poznańskiego Łańcucha Świątecznego, który na poprzedniej edycji osiągnął długość 2 kilometrów i 753 metrów.

Program dla szkół i przedszkoli

Na małych zwiedzających czekać będzie porządna dawka wiedzy dotyczącej koni – opiekun wprowadzi zwiedzających w świat opieki i pielęgnacji nad tymi zwierzętami oraz sportu jeździeckiego, trasa zwiedzania obejmuje między innymi:

– podziwianie zmagań jeźdźców podczas konkursów na arenie A i B

– animacje na parkurze

– Pawilon Polskiej Hodowli

– Narodowa Wystawa Rolnicza

– ekspozycja Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich

– wejście na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (od godziny 12:00)

– stoisko Poznańskiego Łańcucha Świątecznego

Uczniowie szkół i przedszkoli mogą zrobić swoje części Łańcucha już wcześniej i przynieść go na Festiwal, gdzie zostanie połączony w całość.

Więcej informacji o zapisach dla szkół i przedszkoli oraz o samych wydarzeniach znajduje się na stronach internetowych: www.Cavaliada.pl oraz www.Festiwal.mtp.pl Zapisy trwają do 19.11.2018 r.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl