Targi LOOK i beautyVISION 2019 zakończone

Za nami dwa intensywne dni największych w Polsce targów fryzjersko-kosmetycznych, które zamieniły teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w prawdziwy, kosmetyczny raj. Konkursy, warsztaty, profesjonalne produkty i sprzęt, a także liczne stoiska z niesamowitymi ekspertami, przyciągnęły w tym roku ponad 18,5 tysiąca zwiedzających. Jak co roku, w targach LOOK i beautyVISION udział wzięły tysiące osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się fryzjerstwem i kosmetyką.

Najbardziej znane firmy urodowe z różnych stron świata inspirowały trendami oraz produktowymi perełkami, które można było kupić bezpośrednio na stoiskach. Można było również przetestować różne nowości, które niejednokrotnie miały wówczas swoją premierę. Nie zabrakło konkursów z cennymi nagrodami i pełnej determinacji walki o podium! Bogaty program wydarzeń zachęcił fryzjerów i kosmetyczki z całej Polski do odwiedzin stolicy wielkopolski, gdzie mieli oni okazję do rozwijania swoich umiejętności oraz poszerzania wiedzy teoretycznej. Najbardziej widowiskowe show miało miejsce w samym sercu targów–na Scenie Głównej.

Niewątpliwie największą furorę wśród wszystkich wydarzeń zrobiły pierwsze w Polsce Mistrzostwa w Goleniu Twarzy na Mokro. Ich organizatorem był Rafał Lewandowski, który sam zdobył ten tytuł w Szkocji, gdzie na co dzień prowadzi swój BarberShop. Spośród wielu kandydatów, na ringu zmierzyło się 8 najlepszych barberów, a zwycięzcą został 16-letni Nikodem Szulc, rozkładając na łopatki swoich rywali. Prócz prestiżowego tytułu i cennych nagród, otrzymał prawdziwy, mistrzowski pas bokserski!

W strefie HAIR SCHOOL, barberzy prezentowali również najnowsze techniki cięcia oraz dyskutowali na temat nowinek w zawodzie oraz produktów, z którymi można było zapoznać się na stoiskach barberskich.

KREATOR

Największe show bez wątpienia zrobił artystyczny konkurs sztuki fryzjerskiej KREATOR, którego motywem przewodnim motywem przewodnim w trzech konkurencjach był „Rajski ptak”. Uczestnicy przekazali tę ideę w swoich pracach najlepiej jak tylko się dało! Były emocje, łzy i moc kolorów, a pomysły osób startujących w konkursie przeszły najśmielsze oczekiwania jury. Laureatką głównej nagrody została Magdalena Kapelan i jej interpretacja rajskiego ptaka w odcieniach żółtego i brązu.

Master Of Beauty

Ogromne emocje przyniosły również Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne, organizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Od lat zwycięzcy tego konkursu rozpoczynają ogromną karierę, a udział w wydarzeniu to dla nich początek, który ma wpływ na ich dalsze losy.

Targi LOOK i beautyVISION po raz kolejny zostały zlokalizowane w pięciu pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy zlokalizowani zostali zgodnie z branżą – w hali 7, 7A i 8 można było odwiedzić fryzjerów, nowości kosmetyczne prezentowane były w ogromnym pawilonie nr 6, zaś Scena Główna, tradycyjnie została ulokowana w hali 8A. Całe targi zajęły 26028 m2. Na wszystkich stoiskach działy się absolutnie fantastyczne wydarzenia –show pochłonęło wszystkich zwiedzających. Pojawili się między innymi zespół Pectus, Maciej Maniewski, Żaklina z Top Model czy Krzysztof Ibisz, którzy chętnie pozowali do zdjęć. Praktyka czyni mistrza

W zawodzie fryzjerów i kosmetyczek najważniejsza jest praktyka i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Podczas targów LOOK i beautyVISION była ku temu niejedna okazja. Prócz szkoleń z markami Artego PRESTIGE NIGHT, Hair M Show, odbył   się również Kongres  Podologiczny oraz Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku oraz po raz pierwszy wydarzenie dla stylistek paznokci ONLY NAILS. Wszyscy uczestnicy mogli poznać nie tylko najnowsze techniki w swoim fachu. Mieli także okazję do zadawania pytań i wymiany cennych spostrzeżeń. Odbyły się również mistrzostwa Nails Olympic Show w którym udział wzięło kilkaset konkurentek oraz Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym oraz Lash&Brow Championship. Złoty Medal i AcanthusGrupa MTP uwielbia doceniać swoich wystawców, którzy każdego roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentują znakomite produkty, wręczając nagrodę Złoty Medal. Spośród zgłoszonych kandydatów na targach LOOK i beautyVISION 2019, otrzymali ją: ·Progress, Artistique Experience Men Hair Color;·EFEKT, koncentrat rdzeniowy –instant repulp;·Adam Szulc Barber, olej do brody Steam Punk;·Instytut BIO PIGMENTS, Diamond od BIO Pigments;·NeoNail, nowy lakier hybrydowy;·Modena Nails, nowy podkładowy.

Tegoroczna frekwencja to ogromny sukces targów, które z roku na rok cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem , a ich oferta jeszcze bardziej się rozwija.

Kolejne wydarzenie już 4-5 kwietnia 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl