Targi KRAKDENT® 2019 zakończone sukcesem

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie KRAKDENT®  odbyły się od 11 do 13 kwietnia i udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej.​

W tym roku w Targach KRAKDENT® udział wzięło około 16 000 osób. Wysoka frekwencja świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań i rozmów, dzięki którym  goście mogą wymienić się kontaktami, poznać osobiście oraz podzielić swym doświadczeniem.

Rekordowa liczba Wystawców

W Targach udział wzięła rekordowa liczba Wystawców – 451 firm z całego świata, m.in.: Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Również w tym roku nie zabrakło słów uznania. Wystawcy dostrzegają, iż organizatorzy nie spoczywają na laurach i dokładają starań, aby spełnić wymagania swoich gości.

Targi zaangażowane społecznie

Każdy z nas jest człowiekiem, a pomagając drugiemu człowiekowi pomagamy de facto sobie, bo nigdy nie wiemy, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy. – powiedział lekarz stomatolog Konrad Rylski, wygłaszając wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie, mająca na celu popularyzację roli stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie nowotworowych zmian w jamie ustnej pacjenta. Na wybranych stoiskach odbyły się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy uczyli się jak powinno wyglądać takie badanie, które można przeprowadzić w trakcie standardowego przeglądu. Do akcji włączyło się wielu cenionych w branży stomatologów, którzy zarówno badali jak i brali udział w akcji w charakterze pacjentów.

Organizatorem akcji była Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. organizator Targów KRAKDENT® oraz partnerzy merytoryczni – Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Chirurgii Stomatologicznej i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Popularnością cieszyła się również akcja charytatywna – DENTOPOMOC. Dzięki współpracy Targów w Krakowie z Wystawcami Targów KRAKDENT® dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymały przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne).

Nowością tegorocznej edycji były otwarte prezentacje i spotkania na scenie KRAKDENT MeetUp.  Jednym z nich był POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE, który udowodnił, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne.

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® jest zawsze bogaty program szkoleniowy.  Dla tysięcy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek targi są miejscem, gdzie mogą zdobyć  fachową wiedzę i praktyczne rozwiązania. We wszystkich salach seminaryjnych
w EXPO Kraków (a także poza terenem targów!) trwały liczne kursy i szkolenia. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się kurs „Stomatologia Dziecięca”, który poruszał problematykę ortodoncji u dzieci. Przez wszystkie trzy dni trwały również prezentacje na scenie.

Tradycyjnie już równocześnie z Targami KRAKDENT® odbył się Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Między innymi wystąpili znakomici lekarze z Włoch: dr Andrea Bazzucchi, dr Antonello Pavone, dr Marco Martignoni oraz jeden
z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie, dr Paulo Monteiro.

W tym roku podczas Krakdentu po raz pierwszy odbył się kurs medyczny pod patronatem naukowym British Academy of Implant and Restorative Dentistry (BAIRD). W kursie tłumaczonym symultanicznie na język polski wzięło udział ponad 100 lekarzy stomatologów.

Spotkania takie jak Targi KRAKDENT® dają ogromną dawkę wrażeń i emocji. Dla lekarzy spotkania twarzą w twarz, podczas których na stoiskach mogą testować dany sprzęt są bardzo ważne. – Dlatego największą radością jest widok zadowolonych gości, którzy wychodząc pytają o przyszłoroczny termin targów. –  przyznaje Beata Simon, Komisarz Targów KRAKDENT®.

Kolejna edycja Targów KRAKDENT® odbędzie się w dniach 12-14 marca 2020 r. w EXPO Kraków.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl