Warning: The magic method Tribe__Extension_Loader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/weeb/expovortal.com.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Extension_Loader.php on line 157
Targi BUDMA 2019 jeszcze tylko do jutra - Expovortal

Targi BUDMA 2019 jeszcze tylko do jutra

W Poznaniu trwają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 oraz Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech.  Jeszcze tylko jutro,15 lutego będzie możliwość uczestnictwa w tym największym w Polsce oraz Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeniu targowym dla branży budowlanej .

W tym roku frekwencja na targach BUDMA i WinDoor-Tech jest rekordowa. Tegoroczną ekspozycję o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zajmuje 1000 wystawców i gości z 33 krajów. Przychody wystawców z BUDMY rosną znacznie szybciej niż u konkurentów. Wzrost w ostatnich 6 latach to aż 51 proc. wobec  35 proc. dla porównywalnych firm w całej branży – wynika z danych firmy analitycznej InfoCredit.

BUDMA jest idealnym miejscem, by pozyskać kontrahentów na nowych rynkach zbytu. Mówił o tym podczas otwarcia Janusz Komurkiewicz, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, reprezentujący branżę będącą naszą eksportową wizytówką. – Polska jest największym producentem okien w Europie. To nie tylko efekt świetnej koniunktury na nasze wyroby, ale także promocji – mówił Janusz Komurkiewicz. Z danych firmy InfoCredit wynika, że polskie okna to produkt numer 1 na rynku niemieckim (co trzecie montowane okno pochodzi z Polski), brytyjskim, czeskim, szwedzkim, włoskim, słowackim i belgijskim. Francja to jedyny duży rynek europejski, na którym nie jesteśmy na podium. Wartość polskiego eksportu okien to ok. 1,2 mld USD rocznie.

Podczas konferencji prasowej Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia podkreślono jak ważną częścią gospodarki jest budownictwo.

Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju:

Budownictwo ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki –  to 200 mld produkcji budowlano-montażowej rocznie, 10 proc. PKB i około miliona pracowników. Dlatego jest tak ważne z punktu widzenia planu Premiera Mateusza Morawieckiego, czyli „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. 

Chcemy realizować programy, które wspierają budownictwo w obszarze infrastruktury publicznej, budownictwa mieszkaniowego i dostępności budynków w oparciu o współpracę z całym sektorem. Dlatego podczas targów BUDMA rozmawiamy o partnerstwie na rzecz nowych wyzwań.

Dyskutujemy o wejściu w erę cyfryzacji oraz o mądrym i efektywnym partnerstwie na rzecz BIM-u. Wyznawaniem jest także wykorzystanie środków europejskich na innowacje oraz jak te innowacje w praktyce wdrożyć np. przez prefabrykacje. BUDMA to też czas, aby porozmawiać o tym, jak wspierać naszych championów, czyli najlepszych polskich eksporterów.

Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu PFR Nieruchomości:

Targi BUDMA to dla nas okazja do nauki i śledzenia trendów technologicznych. To, co PFR Nieruchomości robi  to nowa jakość. Chcemy, aby budowane przez nas osiedla wytyczały nowe trendy w architekturze i urbanistyce, aby były to miejsca, w których ludziom będzie się dobrze żyło – z miejscami zielonymi, centrami kultury, przestrzeniami edukacyjnymi. Tak się nie budowało w Polsce od lat 80. XX wieku.

Architecture Budma Award 2019 przyznana!

43 statuetki Złotych Medali dla najbardziej innowacyjnych produktów Targów BUDMA i Windoor-tech, 19 nagród Acantus Aureus dla najefektowniejszych stoisk targowych i jedna, wyjątkowa, pierwszy raz przyznana ABA Architecture Budma Award. Jury konkursu, pod przewodnictwem dr. hab. inż. arch. Bolesława Stelmacha, spośród łącznej liczby 22 obiektów zgłoszonych do konkursu Architecture BUDMA Award 2019, do ścisłego finału nominowało 5 obiektów. W  drugim etapie konkursu jurorzy ostatecznie postanowili nagrodzić siedzibę Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego – projekt autorstwa trzech pracowni architektonicznych: Grupy 5 Architekci, Biura Projektowego Małeccy i BAAS Arquitectura. Laureaci odebrali statuetkę z rąk Małgorzaty Pilinkiewicz – Prezesa Krajowej Rady Izby Architektów RP i Artura Sobonia, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Pozostałe projekty nominowane do ścisłego finału w konkursie ABA Architecture Budma Award to: Dom Polny – pracownia Osiem Jeden Waw,  gospodarstwo ekologiczne – eKodama, Nova Atmosfera – Biuro MAZM oraz drugi projekt zgłoszony przez Pracownię Grupa 5 Architekci – The Nest.

Grupa MTP wraz z Izbą Architektów RP w 2018 roku zainicjowały Konkurs ABA – Architecture Budma Award, by nagradzać wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Organizatorzy konkursu chcą w ten sposób zaakcentować jak ważne jest  wskazywanie projektów wartościowych, które inspirują do powstawania kolejnych ciekawych obiektów, tak by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń. Pragną także podkreślić rolę architektów, których talent, energia i zaangażowanie w pracę prowadzą do powstania wyjątkowych realizacji.

 

Foto: MTP

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl