Roltechnika 2018 zakończona

W tym roku XIII Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA oraz odbywający się w tym samym czasie XVII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka odwiedziło 21.118 osób.

Dwudniowe wydarzenie odbywało się od 18 do 19 sierpnia 2018 roku w Wilkowicach koło Leszna.

– Ta bardzo ciekawa i oryginalna impreza, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do inwestycji w nowoczesny sprzęt rolniczy – mówi Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ROLTECHNIKA.

Uczestnicy wydarzenia zapoznali się z  różnorodną ekspozycję maszyn rolniczych. Wiele atrakcji skierowanych było również do kolekcjonerów i rodzin z dziećmi, którzy z błyskiem w oku oglądali odrestaurowane traktory.

W tym samym czasie i miejscu zwiedzający mogli, obok nowych modeli maszyn rolniczych obejrzeć ciągniki z dawnych lat. Podczas Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka można było podziwiać marki takie jak: Lanz Bulldog, Ursus, Zetor, John Derre, Massey Ferguson, Porsche czy Fordson.

Tegoroczna wystawa pełna była interesujących wydarzeń towarzyszących. Ciągniki zaprezentowane zostały na placu manewrowym, ponadto odbyło się ważenie traktorów, traktorpulling, młócenie zboża, turniej „Precyzyjny gospodarz”, wyścigi traktorów, pokaz orki i uprawy oraz polowe rodeo.

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się blisko 200 kolekcjonerów z Polski, Czech, Holandii, Węgier oraz Austrii. Najlepiej odrestaurowanym maszynom zostały wręczone statuetki i puchary.

Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich trafiła do Jerzego Kani, który nagrodzony został za aktywny udział w wystawach zabytkowych maszyn rolniczych.

XIII Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA i XVII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka zorganizowały Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”.

 

Foto: MTP

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl