Od jutra Targi Meble Polska, Home Decor oraz Arena Design 2019

Już jutro, rozpocznie się w Poznaniu największe wydarzenie dla branży meblarskiej i wnętrzarskiej – Targi Meble Polska, Home Decor oraz Arena Design.

Targi MEBLE POLSKA zajmują pawilny  3, 3A, 4, 6, 7, 7A, 8, 8A i 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich, ekspozycja HOME DECOR jest zlokalizowana w pawilonach 5 i 5A. W hali 5 znajduje się także ekspozycja i scena Forum ARENY DESIGN.

Największa prezentacja polskich mebli na świecie

Home Decor 2018

MEBLE POLSKA to największa na świecie i najbardziej kompleksowa prezentacja oferty polskich producentów mebli. Wśród wystawców są wszyscy najważniejsi polscy producenci mebli mieszkaniowych zainteresowani eksportem swoich produktów. Interesująca ich ofertę znajdą tu zarówno kupcy poszukujący korzystnych cenowo mebli z płyty meblowej, jak i ci, którzy handlują meblami z litego drewna i innymi meblami klasy premium. Ekspozycję uzupełnia bogata oferta mebli tapicerowanych i materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Część ekspozycji oferowana na wyłączność kluczowym kupcom, dysponującym największymi budżetami zakupowymi. prezentowana jest w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms).

Wieść o międzynarodowym sukcesie targów MEBLE POLSKA niesie się za granicą. Coraz częściej poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu do kupców meblowych z całego świata próbują dotrzeć ze swoją ofertą producenci z innych państw, w szczególności z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku na ekspozycji będzie można zobaczyć obok polskich mebli także produkty firm z Belgii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Estonii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Włoch. Tradycyjnie targom Meble Polska towarzyszą Targi Wnętrz HOME DECOR, na których zapoznać się można
z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Ekspozycja HOME DECOR koncentruje się wokół dekoracji, oświetlenia, tkanin i artykułów wyposażenia kuchni i łazienki. Przysłowiową wisienką na torcie jest cenione wśród architektów i projektantów wydarzenie ARENA DESIGN, która tym razem odbędzie się pod hasłem TransFormacje. Gwiazdami tegorocznej edycji są: Massproductions – szwedzko-brytyjski duet, zafascynowany estetycznym wymiarem optymalizacji procesu produkcji, berlińskie studio Geckeler Michels, łączące innowacyjny, wysmakowany minimalizm z niebywałą dbałością o detal oraz Alexander Taylor – Anglik, u którego produkty zamawiał sam Alexander McQueen. Łącznie targowa ekspozycja zajmie 11 pawilonów o powierzchni około 62.000 mkw.

Meble Polska 2018

Prawie 50 prelekcji, szkoleń i warsztatów
Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń skierowanych zarówno do profesjonalnych zwiedzających, jak i wystawców. Podczas targów 13 marca Polski Fundusz Rozwoju organizuje konferencję prasową połączoną z prezentacją „Strategii marki polskiej branży meblarskiej” oraz podsumowaniem projektu „Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej”. W konferencji udział weźmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W programie targów są także spotkania polskich eksporterów z niemieckimi odbiorcami organizowane przez Santander Bank Polska SA i Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. W ramach cyklu seminariów Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli będzie można m.in. dowiedzieć się, jakie są zasady postępowania dla eksporterów na wybranych rynkach Bliskiego Wschodu, jakie są dodatkowe wymagania na rynkach europejskich dla wyrobów meblowych oraz jak kalkulować koszty wytworzenia produktów i próg rentowności przy produkcji mebli. 13 marca w targowej Iglicy odbędzie się konferencja zatytułowana „Ekonomia wartości: człowiek – firma – relacje. Autonomia i współdziałanie jako narzędzia efektywnego gospodarowania w branży meblarskiej”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Jerzy Hausner, który wygłosi wykład poświęcony zagadnieniom ekonomii wartości. Konferencja organizowana jest z okazji setnego wydania magazynu „BIZNES meble.pl”. W czwartek 14 marca odbędzie się cykl szkoleń dla właścicieli i zarządców salonów meblowych.

Meble Polska 2018

Bezpłatny bilet online

Przedstawicielom branży meblowej, którzy zarejestrują się przed targami online, przysługuje bezpłatny bilet wstępu. Koszt rejestracji biznesowego zaproszenia przy wejściu na targi wynosi 10 zł. Kupcy meblowi dysponujący największym potencjałem zakupowym tradycyjnie już będą mogli skorzystać ze specjalnego serwisu, w ramach którego poza bezpłatnym wstępem i wjazdem na targi oraz cateringiem będą mogli liczyć na pomoc w organizacji przyjazdu, zakwaterowaniu, zaproszenie
na wieczór branżowy i nieograniczony dostęp do strefy spotkań „Meeting Point” zapewniającej komfortowe warunki pracy oraz pełną dyskrecję niezbędną przy prowadzeniu negocjacji biznesowych.

Piątek z wnętrzami

W piątek 15 marca ekspozycja dostępna będzie także dla wszystkich chcących zapoznać się
z najnowszymi trendami w wyposażeniu wnętrz. Bilet wstępu dla osób niezwiązanych z branżą meblową kosztuje w tym dniu 25 zł.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl