Od jutra DremaSilesia w Sosnowcu
Już jutro, 26 kwietnia rozpoczynają się w sosnowieckim Expo Silesia Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. Do 28 kwietnia przedstawiciele sektora obróbki drewna zaprezentują swoje najnowsze oferty oraz rozwiązania technologiczne i produktowe stosowane w przemyśle drzewnym i meblarskim.
DremaSilesia to największe branżowe targi regionalne, skupiające liderów rynku z kompleksową ofertą dopasowaną do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw z branży obróbki drewna z regionu południowej Polski. Ekspozycja obejmuje maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna, dedykowane zarówno małym zakładom rzemieślniczym, jak i dużym fabrykom mebli. Wydarzenie stwarza szansę przedstawienia szerokiej gamy innowacji, co znacząco wpływa na zwiększenie konkurencyjności danej firmy na rynku, jak również stanowi doskonałe narzędzie do rozszerzenia działań marketingowych i dotarcia do nowych klientów. Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, pomimo swojego regionalnego charakteru, przyciągają na Śląsk gości nie tylko z Polski południowej, lecz są atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych dla profesjonalistów spoza Polski.
Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie NOWOCZESNA KUCHNIA (materiały, okucia, trendy oraz wykorzystanie innowacyjnych maszyn i oprogramowania w celu optymalizacji produkcji mebli kuchennych).
Poza wszechstronną i profesjonalną ekspozycją, atutem tegorocznej edycji targów DremaSilesia 2019 jest bogaty program wydarzeń. Odbędą się ciekawe warsztaty, pokazy i prelekcje, zarówno dla specjalistów z branży, jak i dla pasjonatów stolarstwa.
Odbywać będą się m.in..:
– warsztaty stolarskie dla profesjonalistów, pod hasłem „Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych” (InfoTEC CNC);
– pokazy stolarskie: „Szafka kuchenna w 15 minut” (Felder);
– prezentacja możliwości innowacyjnej wiertarki ATUT oraz spotkanie z Krzysztofem Brzezińskim, autorem wynalazku;
– szkolenie dla uczniów/ studentów oraz przedsiębiorców z zakresu komputerowego wspomagania projektowania (CAD) w temacie: budownictwo szkieletowe oraz więźba dachowa (firma ABCad);
– seminarium „Nowe technologie w zakładach drzewnych” (Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego).
Foto: MTP