Za parę dni Targi Książki w Krakowie

Tegoroczne, 22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® odbędą się w dniach 25-28 października w EXPO Kraków. Przez cztery targowe dni Kraków stanie się stolicą czytelnictwa i świętem literatury.

W tym roku to wspaniałe wydarzenie targowe stworzą oferty oraz propozycje 615 Wystawców z 20 krajów, ponad 700 autorów oraz ponad 1 000 godzin programu towarzyszącego. Tegorocznym krajem partnerskim i gościem honorowym targów książki w Krakowie będzie Szwecja.

Podczas zeszłorocznej edycji Targów Książki EXPO Kraków odwiedziło ponad  70 000 uczestników. Wysoka frekwencja świadczy o dobrej kondycji polskiego czytelnictwa i pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe edycje Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Organizatorzy tradycyjnie już przygotowali bogaty program towarzyszący. Podczas Targów zwiedzający mają możliwość spotkania z ponad 760 autorami z kraju i zagranicy. Na terenach targowych odbywają się spotkania dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej. Podczas Targów rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy literackie. Ponadto na Targach nigdy nie brakuje spotkań dedykowanych najmłodszym.  Poza terenem imprezy odbywają się spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Święto literatury zainicjowane podczas Targów Książki w Krakowie przeniosło się także na facebooka, gdzie targowy fanpage lubi blisko 30 000 fanów.

W ubiegłym roku Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa. To kraje – Goście Honorowi kilku poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Do tego grona w tym roku dołączy Szwecja.

Chcesz zapoznać się z programem towarzyszącym ? Kliknij tutaj

Interesuje Ciebie lista autorów, biorących udział w Targach ? Zobacz tutaj

Miejsce Targów Książki w Krakowie:
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9,  31-586 Kraków

Godziny otwarcia:
25.10. 10:00-17:00
26-27.10. 10:00-19:00
28.10. 10:00-17:00

Bilety do kupienia online oraz w kasach podczas Targów. Bilet normalny: 10 zł,  bilet ulgowy: 8 zł (uczniowie, studenci po okazaniu legitymacji) , karnet czterodniowy: 25 zł, karta dużej rodziny -50% od ceny biletu, karta seniora -50% od ceny biletu.

Więcej na www.expokrakow.com

Foto: Targi w Krakowie

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl