Trwają największe Wirtualne Targi Książki BookTarg

Cztery dni wypełnione spotkaniami autorskimi i panelami dyskusyjnymi, atrakcyjnymi ofertami książek i konferencją dla branży. W BookTargu, organizowanym przez Allegro, lubimyczytac.pl i Legimi, bierze  udział wielu twórców – wśród nich m.in. Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Robert Małecki, Jacek Dukaj, Trudi Canavan i wielu, wielu innych! Warto targowe ceny książek!

Czytelnicze święto wszystkich kochających literaturę. W programie wiele ciekawych spotkań i atrakcji – wszystkie informacje można znaleźć na stronie booktarg.pl i na portalu Facebook. Od czwartku 21 maja do niedzieli 24 maja dzieje się naprawdę dużo. W ich organizacji uczestniczy także zespół lubimyczytać.pl.

Spotkania autorskie na BookTargu

W spotkaniach z czytelnikami wezmą udział między innymi:  Wojciech Chmielarz, Justyna Kopińska, Trudi Canavan, Mario Escobar, Katarzyna Bonda, Marta Galewska-Kustra, Justyna Bednarek, Ałbena Grabowska, Jakub Małecki, Wiktoria Michałkiewicz, Magdalena Kordel. Ale to nie koniec! Czytelnicy mogą wziąć udział w spotkaniach z ponad 40 rozmówcami! Kliknijcie w obrazek, aby przenieść się do wydarzenia na Facebooku i zaznaczyć swoją obecność!

Pełny harmonogram spotkań dostępny jest na booktarg..pl/harmonogram oraz na fanpage’u na portalu Facebook. Znaczna część spotkań już się odbyła. Np. „O przenikaniu się światów literatury i filmu, wzajemnych inspiracjach rozmawiali Jacek Dukaj i Tomek Bagiński. Prowadził  Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada, Tygodnik Powszechny.

Spotkanie z Ałbeną Grabowską, Magdaleną Kordel i Jolantą Kosowską odbędzie się dziś. Autorki bestsellerowych powieści obyczajowych, opowiedzą m.in. o tym, jak pisać wciąż nowe, ale niezmiennie wciągające historie. Prowadzący: Adam Jastrzębowski.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem kryminałów i thrillerów, m.in. niedawno wydanej „Wyrwy”, a także zekranizowanego „Żmijowiska”. Prowadząca: Ewa Cieślik.

Spotkanie z Justyną Suchecką, autorką wydanej właśnie książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Prowadząca: Agnieszka Jankowiak-Maik.

Spotkanie z Katarzyną Bondą i dr Bogdanem Lachem. Królowa polskiego kryminału i specjalista od zbrodni jak najbardziej prawdziwych opowiedzą o wydanej właśnie wspólnej książce „Motyw ukryty”. Prowadzący: Jakub Frołow.

Specjalne, targowe ceny książek

Targi książki to nie tylko spotkania. To przede wszystkim zakupy! Czytelnicy polują na najlepsze okazje na licznych stoiskach wystawców, korzystając ze specjalnych targowych rabatów i obniżek. Nie inaczej jest na Wirtualnych Targach Książki! Na stronie booktarg.pl można zapoznać się ze specjalną, atrakcyjną ofertą licznych wydawnictw. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach, w większości z darmową dostawą w ramach usługi SMART!, która jest obecnie dostępna dla wszystkich kupujących.

Fanów książek elektronicznych zainteresuje niespodzianka od Legimi, które przygotowało akcję „e-book za darmo”, w ramach której osoby zapisujące się na newsletter na stronie booktarg.pl w terminie do 24 maja otrzymają możliwość czytania (a w przypadku niektórych tytułów również słuchania) książek w aplikacjach Legimi.

Pomoc dla pisarzy i porady dla branży

W obecnej, niełatwej sytuacji wywołanej epidemią szczególnie ważna jest solidarność i wzajemna pomoc, dlatego organizatorzy BookTargu zainicjowali akcję „Wsparcie dla kultury”, w ramach której będą odbywać się specjalne licytacje. Środki, które zostaną w ten sposób zdobyte, zostaną przekazane Unii Literackiej, która organizuje zapomogi dla twórców znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej pandemią. Ponadto, organizatorzy BookTargu – Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl – postanowili wesprzeć Fundację Wisławy Szymborskiej kwotą 50 tys. złotych, która przeznaczy je na swoją działalność pomocową.

Ważną częścią BookTargu jest również część programu skierowana do pracowników branży książki – bibliotekarzy, księgarzy, pisarzy, wydawców. Tematem przewodnim BookTarg Konferencja będą wykłady i panele związane z sytuacją na rynku książki w dobie pandemii. Eksperci odpowiedzą na pytania m.in. jak skorzystać z rządowego wsparcia, doradzą jak odnaleźć się w gąszczu informacji i procedur, podpowiedzą jak pozyskać klienta czy rozpocząć przygodę z biznesem w sieci.

Źródło: Lubimy czytać

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl