Listek figowy

Grupa MTP, czyli d. Międzynarodowe Targi Poznańskie poczuły się zawstydzone nowym logo stuletniej firmy i poszukały sobie listka figowego, co by ten wstyd zasłonić. Całą akcję psucia logo, bo Targi Poznańskie  zepsuto już wcześniej, nazwały rebrandingiem marki. Stworzenie koncepcji marki powierzono, za bardzo duże pieniądze, globalnej agencji kreatywnej Dragon Rouge, czyli pewnej firmie z Warszawy. Nagroda pod nazwą  „Transform Awards Europe”  jest znacznie tańsza i można ja kupić za niewiele ponad 1000 funtów. Pieniądze kasuje, obrotny  skądinąd, angielski magazyn z branży marketingowej „Transform Magazine”, który jest niedościgniony w wymyślaniu płatnych inicjatyw reklamowych.

Grupa MTP zajęła trzecie miejsce w kategorii „Best Brand Architecture Solution” – jak piszą na Targach,  co tak naprawdę jest czwartym miejscem, bo to  drugi brązowy medal a za Poznaniem są  jeszcze dwa medalowe miejsca  po tytułem „wysoko ocenione”

Znaj proporcje mocium panie

Grupa MTP rozsyła takie newsy : „Prestiżową nagrodę Transform Awards Europe za najlepsze praktyki w zakresie rozwoju marek korporacyjnych, produktowych i globalnych w Europie, podczas uroczystej gali w Londynie odebrał Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP (…) To ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla pracy wykonanej na rzecz zbudowania nowego wizerunku Grupy MTP. Szeroka gama usług, które pozwalają nam kompleksowo realizować największe kongresy, targi i eventy, została ujęta w nowoczesną i spójną formę. Rebranding marki ze stuletnią tradycją to bardzo duże wyzwanie, dlatego tak prestiżowa nagroda napawa nas dumą i motywuje do dalszej pracy – mówi Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP.”

Tak naprawdę to jest fakenews. Tzw. konkurs „Transform Magazine” ma 41 tematów, w każdym jest minimum pięciu nagrodzonych, tematy są równoważne, z subtelnymi różnicami w treści.

Czyli Grupa MTP jest jednym z 200 nagrodzonych za własne pieniądze w żałosnym konkursie. Ale prezes do Londynu poleciał mimo wirusa.

https://www.transformmagazine.net/articles/2020/winners-celebrated-at-2020-transform-awards-europe/
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl