EKO -LAS 2018 – Złote Medale MTP

Podczas Targów EKO -LAS 2018 niezależna komisja konkursowa wybrała laureatów konkursu o Złoty Medal MTP.  Jury nagrodziło następujące produkty:

MS 462 C-M – Pilarka spalinowa STIHL
Andreas Stihl Sp.z.o.o.

Nowa pilarka spalinowa STIHL MS 462 C – M to pilarka stworzona dla profesjonalistów z branży leśnej. Jest następcą modeli MS 440, 441 i 461. Będzie to najlżejsza pilarka profesjonalna w klasie 70cm3 z doskonałym stosunkiem ciężaru do mocy (1,4 kg/kW).

Urządzenie jest wyposażone w innowacyjny, elektroniczny system sterowania pracą silnika M-Tronic z możliwością podstawowej kalibracji przez użytkownika.

Pilarka została udoskonalona: nowy system antywibracyjny, nowa przypora umieszczona bliżej korpusu pilarki oraz spłaszczona, węższa i lżejsza pokrywa koła napędowego. Ponadto dzięki zastosowaniu nowego, lżejszego koła wentylatora znacząco zmniejszono oddziaływanie sił żyroskopowych, co umożliwia szybkie zmiany położenia przy krzesywaniu, czyniąc to urządzenie, pilarką uniwersalną.

Produkt prezentowany będzie w sektorze 2, stoisko nr 205.

SSCALE- URZĄDZENIE DO POMIARU I ODBIÓRKI DREWNA
Dralle A/S

System sScale™ łączy mobilny system rejestracji i pomiaru (mobilna jednostka sScale™) z rejestracją, śledzeniem, zarządzaniem zapasami i usługami fakturowania (administracja sScale™ moduł). Moduł administracyjny sScale™ przekazuje i odbiera dane terenowe z mobilnej jednostki sScale™ online i przechowuje wyniki pomiarów dla dokumentacji, administracji i fakturowania. Wszystkie dane są mapowane i łatwo pobierane w trybie online, a wymagania dotyczące danych i interfejsy można dostosowywać w celu dopasowania do własnego systemu zarządzania zapasami i handlu.

Produkt prezentowany będzie w sektorze 1, stoisko 113 A

 

ROZDRABNIACZ RBR
OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ, Jarocin Sektor 1, stoisko 122

Uniwersalny rozdrabniacz do poboczy dróg leśnych i przycinania skrajni. Głowica bijakowa zawieszony na wysięgniku sterowanym hydraulicznie i pozwala na pracę w odległości do 4m od osi ciągnika tak na skarpie położonej przy drodze, jak i na skarpie leżącej od strony lasu. Głowica tarczowa pozwala na przycinanie skrajni zgodnie z przepisami ppoż. dla dróg leśnych. Wymiana głowic, dzięki szybkozłączom hydraulicznym, jest prosta i bardzo szybka.

Produkt prezentowany będzie w sektorze 1, stoisko 122

 

WAŁ TRÓJZĘBNY WT
OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ, Jarocin Sektor 1, stoisko 122

Przeznaczony jest do upraw na powierzchniach pozrębowych bez konieczności całkowitego uprzątnięcia pozostałości pozrębowych. Uprawa przeprowadzona wałem polega na wykonywaniu prostokątnych placówek. Urządzenie to jest montowane na ciągnikach o minimalnej mocy 90KM i napędzane jest własną hydrauliką. Wykonywanie placówek polega na blokowaniu ruchu obrotowego wału i zdzieraniu wierzchniej warstwy gleby, zwolnienie wału powoduje jego obrót a następnie dociśnięcie wcześniej zdartej warstwy gleby. Obrót wału trwa do momentu jego zablokowania przez układ hydrauliczny. Za pomocą sterownika można dowolnie kształtować długość placówki. Idealnie wpisuje się w politykę Leśnych Gospodarstw Węglowych minimalizując ingerencję w runo leśne, zwiększając akumulację CO2 w glebie.

Produkt prezentowany będzie w sektorze 1, stoisko 122

Foto: MTP

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl