Już za miesiąc Gardenia 2019

Już 21-23 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się wyjątkowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Odwiedzenie wydarzenia to najlepszy sposób, aby rozpocząć przygotowania do nadchodzącego sezonu. Jako pierwszy zobacz nowości z sektora garden, wykorzystaj wiedzę pochodzącą z seminariów i warsztatów. Bądź częścią GARDENII 2019!

Pielęgnacja ogrodu z pewnością nie należy do jednej z najłatwiejszych rzeczy. Wiedza, czas oraz wykorzystywane produkty bardzo często decydują o tym, czy nasz zielony skwer będzie wyglądał pięknie. To właśnie z myślą o ogrodach naszych zwiedzających tworzymy wspólnie Targi GARDENIA. Porządny zastrzyk wiedzy oraz prezentacja rynkowych nowości, to elementy, które mogą na zawsze odmienić ogrody. Na to właśnie mogą liczyć goście targowi.

Dla architektów

XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa oraz IV Forum Architektów i Krajobrazu „Ogród w mieście od tarasu po zielone przydomowe enklawy” to wydarzenia, które będą okazją do zapoznania się z wyzwaniami, przed jakimi stoją dziś architekci krajobrazu. Im właśnie dedykowany jest bogaty program wydarzeń oraz profesjonalny pokaz cięcia róż. XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się pierwszego dnia Targów GARDENIA, 21 lutego. Natomiast na drugi dzień, 22 lutego zaplanowane jest IV Forum Architektów i Krajobrazu. Szczegółowy plan wydarzeń jest dostępny na stronie www.targigardeni.pl w zakładce „Program wydarzeń”.

Tradycyjnie Targom GARDENIA towarzyszyć będzie konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, podczas którego na oczach zgromadzonej publiczności powstaną niezwykłe ogrodowe aranżacje. Ogrody pokazowe budowane będą w dniach 21-22 lutego, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi trzeciego dnia Targów GARDENIA, 23 lutego. Zwycięzca wyłaniany będzie w drodze głosowania przez uczestników. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest „ZIELONE MARZENIE”.

Warsztaty z Wojtkiem Wardeckim, Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem

Przypominamy również o warsztatach z Wojtkiem Wardeckim, który przedstawi, w jaki sposób można stworzyć swój własny niepowtarzalny „Las w żarówce”. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału zachęcamy do zakupu biletu, który obejmuje wstęp na Targi GARDENIA, udział w warsztatach oraz niezbędne do pracy materiały. Po zakończonych warsztatach przygotowany pod czujnym okiem Wojtka las będzie można zabrać ze sobą do domu. Warsztaty odbywają się 23 lutego w pawilonie
nr 6.

W dniach 22-23 lutego warsztaty na żywo poprowadzi też Marek Jezierski, który podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w ogrodnictwie. Podczas Targów odbędzie się również kolejna edycja Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, które wzorem lat ubiegłych uświetni swoją obecnością Witold Czuksanow w dniu 23 lutego.

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zainicjuje również bardzo interesujący cykl warsztatów, prelekcji i wystąpień. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii. GARDENIA to też możliwość przetestowania programu Gardenphilia DESIGNER, czyli profesjonalnego narzędzia do projektowania i wizualizacji ogrodów i zieleni.

Podczas Targów GARDENIA pojawi się również specjalna STREFA INSPIRACJI roślinnych, w której zostaną zaprezentowane nowe odmiany roślin.  Swoją odsłonę będą mieć tam produkty nagrodzone w konkursie GRAND PRIX GARDENII. Podczas targów będzie też można zobaczyć wiele nowości oraz innowacyjne rozwiązana nagrodzone Złotymi Medalami MTP.

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl