Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych od piątku w Poznaniu

Od najbliższego piątku, 30 listopada do niedzieli 2 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obędzie się najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie w Poznaniu. 15. edycja Festiwalu  Sztuki  i Przedmiotów Artystycznych to idealnie miejsce dla tych, którzy szukają prezentów dla bliskich, chcą wziąć udział w warsztatach i zrobić własnoręcznie łańcuch na choinkę, czy wykonać lub kupić ozdoby świąteczne.

ART & CRAFT

Gotowe przedmioty wykonane przez artystów oraz rzemieślników – wszystko to co wyszło spod ręki twórców z dodatkiem dużej ilości kreatywności i pasji: biżuteria, szkło, ceramika, galanteria skórzana, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, rzeźba, malarstwo.

FASHION – BEZLIQ

Specjalna strefa dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań, będą mogli zaprezentować i sprzedać swoje unikatowe stroje oraz dodatki do odzieży.

MATERIALS

Czym jest sztuka bez odpowiednich narzędzi i materiałów? W tej strefie Festiwalu znajdą się artykuły do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych – najpotrzebniejsze akcesoria oraz półprodukty.

Najważniejsze atrakcje:

WARSZTATY

Nieodłącznym elementem festiwalu są warsztaty – w poprzedniej edycji udało się zorganizować ponad 75 warsztatów i pokazów.  Również w tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli uczyć się nowych technik artystycznych podczas spotkań z wystawcami. W programie będą również warsztaty dla dzieci, które będą mogły samodzielnie w domu zrobić upominki, ozdoby choinkowe.

POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY

Tradycyjnie zapraszamy poznaniaków do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha. Każdy może zrobić swój fragment w domu, w szkole lub przedszkolu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2017 roku Łańcuch miał dokładnie: 2 km 753 metrów długości!

UNIKATOWE PREZENTY I OZDOBY  ŚWIĄTECZNE

Festiwal to idealne miejsce na zakup ozdób i prezentów ponieważ odbywa się przed mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem. Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty czy ozdoby albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać świąteczne cuda.

Więcej na stronie internetowej: www.festiwal.mtp.pl

Foto: MTP

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl