Za dwa tygodnie Targi Edukacyjne w Lublinie

W minionym roku Targi Edukacyjne w Lublinie przyciągnęły ponad 13 tysięcy zwiedzających – głównie maturzystów i gimnazjalistów. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców – licea ogólnokształcące, szkoły branżowe oraz uczelnie wyższe. Oprócz szkół z województwa lubelskiego, pojawią się także uczelnie z Warszawy, Wrocławia, Łodzi czy Krakowa.

Nauka i przygoda – zobacz Arktykę

Interesujesz się nauką, technologią, inżynierią lub matematyką? Na Targach Edukacyjnych znajdziesz coś dla siebie! Podczas Targów zostanie zaprezentowany projekt współpracy z naukowcami ze stacji badawczych Arctic i instytutów badawczych w całej Europie. Nastąpi również połączenie online z Polską Stacją Polarną na Spitsbergenie. Dla chętnych zwiedzających będzie możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po Arktyce z wykorzystaniem gogli VR.

Lubelska Strefa Zawodów

Mechanik, kucharz i fryzjer w jednym miejscu? Tylko na Targach Edukacyjnych!  Już po raz kolejny podczas wydarzenia powstanie Lubelska Strefa Zawodów. Szkoły z Lublina i regionu połączą swoje siły, aby zaprezentować praktyczną stronę kilkunastu profesji. Uczniowie szkół z województwa lubelskiego zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach branżowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

Wybierasz szkołę branżową – dowiedz się, jak wyglądają badania

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do branżowej szkoły I stopnia zobowiązani są do złożenia zaświadczenia lekarskiego. Podczas Targów Edukacyjnych kandydaci uzyskają informacje o przebiegu badań specjalistycznych, o występujących czynnikach szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych oraz lokalizacji placówek wykonujących takie badania. Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie przez dwa dni pozostaną do dyspozycji kandydatów na specjalnym stoisku informacyjnym.

Targowy „Mam talent”

Nie musisz przystępować do castingu. Wystarczy, że zgłosisz swój udział wychowawcy lub dyrektorowi swojej szkoły. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje możliwości artystyczne,   wystąpić  przed publicznością i kamerami, zadebiutuj u nas.

Wokaliści, muzycy, tancerze, akrobaci, iluzjoniści, sportowcy, jak co roku, zaprezentują swoje umiejętności na scenie targowej. A wszystko to w atmosferze happeningu i z udziałem przyjaznej publiczności.

Wygraj prawko!

Marzysz o prawie jazdy, ale nie stać Cię na kurs? Daj sobie szansę i przystąp do naszego konkursu. Do wygrania darmowy kurs na prawo jazdy kat. B w  Ośrodku Szkolenia Kierowców AUTO-HOLIK w Lublinie.

14 marca 2019 (czwartek) – godz. 9:00 – 16:00

15 marca 2019 (piątek) – godz. 9:00 – 15:00

Targi Lublin SA, ul. Dworcowa 11 (hala C)

WSTĘP BEZPŁATNY!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl