Stwórz własną okładkę!
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach plastycznych „Stwórz własną okładkę”, które odbędą się w trakcie POZNAŃSKICH TARGÓW KSIĄŻKI 2023.
Mówi się: „Nie oceniaj książki po okładce”. Jeśli jednak pozbawimy to powiedzenie metaforycznego znaczenia, z pewnością stwierdzimy, że okładka jest integralną częścią całej książki. Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy będą mogli dać upust swojej wyobraźni, wcielić się w projektantów i stworzyć okładkę do swojej ulubionej lub wymarzonej książki! Członkowie Koła Edytorów Trantiputl, działającego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wprowadzą uczestników zajęć w świat okładek i pomogą zrealizować twórcze wizje uczestników, tak by powstały piękne i oryginalne projekty.
Powtarzam, co pisałem w 2019 roku: Czytelnicza publiczność doczekała się , że w stolicy Wielkopolski odbędą się Poznańskie Targi Książki. Największy w Polsce potencjał wystawienniczy, jakim dysponują Międzynarodowe Targi Poznańskie, zostanie wykorzystany do promocji książki i czytelnictwa na szeroka skalę. I tak jest do dziś.
Stoisko wydawnicze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tradycyjnie należy do najciekawszych spośród 170 ekspozycji.
Słabo już pamiętam pierwsze powojenne targi książki w Poznaniu w 1957 roku. Zagrabiła je stolica, żeby państwowa Ars Polona mogła od 1958 roku urządzać w Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina Międzynarodowe Targi Książki. Wówczas były to trzecie w Europie, po Lipsku i Moskwie, bo ta zachodnia część Europy, z Frankfurtem na czele, nie liczyła się w statystycznej propagandzie.
Znam wszystkie Targi Książki w Polsce Od 1970 roku wystawałem w kilkugodzinnej kolejce, żeby dostać się Do Pałacu Kultury na targowisko książki. Do dziś mam zakupione tam książki, choć sprzedaży nie było na tych targach…
Ale pól wieku później historia się zmieniła. W 2011 roku prywatny Murator wyeliminował z rynku książki Ars Polona, niezbyt elegancko, mówiąc łagodnie, żeby potem podjąć próbę zawłaszczenia całym targowym rynkiem książki w Polsce. Nie udało się. Bywam na wszystkich targach książki w Polce. Do dziś.
Potter Stewart, sędzia Sadu Najwyższego Stanów Zjednoczonych powiedział, że umiemy poznać książkę, kiedy ją widzimy. Po to właśnie organizuje się targi książki.
Z natury rzeczy targi książki to przede wszystkim targi rodzinne. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Targi książki to nie tylko spotkania. To przede wszystkim zakupy! Czytelnicy polują na najlepsze okazje na licznych stoiskach wystawców, korzystając ze specjalnych targowych rabatów i obniżek. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach.
Zapraszamy;
Poznańskie Targi Książki
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Strefa warsztatowa w pawilonie 7
Termin warsztatów: 11.03.2023 (sobota), g. 11:00 oraz g. 15:30 (Uwaga! Każdy z warsztatów jest osobnym wydarzeniem).
WSTĘP WOLNY