Cavaliada zagości w krakowskiej Tauron Arenie

W miniony czwartek, 4 października 2018 roku Cavaliada Tour zyskała w najbliższym sezonie 2018/2019 nową lokalizację. Cykl  najpopularniejszych,  halowych zawodów w Polsce zagości także w Krakowie. Kolejne miasto dołączy do dobrze znanych nam lokalizacji: Poznań, Lublin i Warszawa.

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów:  SPORT, SHOW i TARGI. Organizatorzy  planują  utrzymać  formułę  programową  znaną  nam  z  imprez  odbywających  się
w poprzednich sezonach. Zawody w skokach przez przeszkody w Krakowie odbędą się w formule wydarzenia międzynarodowego, w randze CSI2*.

CAVALIADA Kraków odbędzie się w terminie od 28 lutego do 3 marca 2019 r. w Tauron Arenie Kraków., tydzień przed Finałem Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w skokach przez przeszkody, który zostanie rozegrany podczas CAVALIADY w Warszawie. Data ta została wybrana z dwóch przyczyn . Pierwsza z nich to dostępność hali, która przy tak doskonałej lokalizacji jaką jest TAURON ARENA Kraków, nie jest łatwa do rezerwacji. Z drugiej strony układ tydzień po tygodniu, (Kraków, Warszawa) pozwoli zawodnikom  z zagranicy wziąć udział w dwóch imprezach w Polsce, w ramach jednego wyjazdu.

Kraków od kilku lat znajdował się w kręgu zainteresowania Międzynarodowych Targów Poznańskich jako kolejna z lokalizacji zawodów CAVALIADA Tour.  Jest to duże miasto, doskonale skomunikowane, z możliwością szybkiego dojazdu z zagranicy (Czechy, Słowacja, Austria i dalej).

Olbrzymim atutem pod kątem realizacji CAVALIADY jest hala TAURON ARENA Kraków, która pozwoli zapewnić komfort startu zawodnikom, doskonałe powierzchnie wystawiennicze wystawcom oraz świetne warunki do przeżywania pięknych, jeździeckich emocji na najwyższym poziomie publiczności.

„Nasze  wspólne  starania,  Międzynarodowych  Targów  Poznańskich  i  Miasta Kraków, dotyczące  organizacji Cavaliady toczą się od 3 lat. Aktualnie wszystkie obszary  związane  z  możliwością podpisania umowy przez strony, zostały uzgodnione. Z determinacją przystępujemy do realizacji zadania. CAVALIADA jest skomplikowanym projektem, wymagało to więc wielu ustaleń na różnych polach.  Cieszymy  się,  że  będziemy  mieli  możliwość  podjęcia  wyzwania  organizacji  CAVALIADY Kraków. Wierzymy, że to kolejna szansa dla polskich zawodników do zdobywania doświadczenia oraz punktów do Rankingu FEI, dla kibiców do przeżywania sportowych emocji, a dla naszych partnerów  i sponsorów do realizacji strategii marketingowej” – dodaje Dyrektor CAVALIADA Tour, Dominik Nowacki.

 

Foto: MTP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl