Arena STONE na targach branży kamieniarskiej STONE 2018

W czasie tegorocznej 18. już edycji targów branży kamieniarskiej STONE odbędzie się platforma spotkań dla profesjonalistów Arena STONE. Przedstawiamy jej ideę i wybranych prelegentów.

Targi branży kamieniarskiej STONE to najważniejsze wydarzenie przemysłu kamieniarskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku w dniach od 14 do 17 listopada 2018 roku odbędzie się już 18. edycja tego wydarzenia adresowanego do wszystkich tych osób, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy, przedstawicieli branży budowlanej, architektów, projektantów i biur projektowych.

Jedynym z wydarzeń odbywających się na targach będzie Arena STONE: platforma skierowana do profesjonalistów branży kamieniarskiej, architektów, projektantów i właścicieli biur projektowych. Arena STONE ma stać się integralną częścią targów, merytoryczną, inspirującą, pokazującą innowacyjne rozwiązania z użyciem kamienia i szkła.

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o wystąpienia ekspertów branży z Włoch i Niemiec: mistrza kompozycji mozaikowych i projektantów wykorzystujących w swoich realizacjach kamień.

Poniżej prezentujemy wybranych prelegentów.

Raffaello Galiotto

Jest wykładowcą designu na University of Ferrara we Włoszech. Ukończył studia chemiczne oraz studia artystyczne na Accademia di Belle Arte w Wenecji. Po uzyskaniu dyplomu na uczelni artystycznej całkowicie poświęcił się projektowaniu. W 1995 roku założył swoją własną pracownię w Chiampo w północnych Włoszech. W swoich projektach stara się łączyć wiedzę dotyczącą projektowania produktów z technologią realizacji prac w marmurze. Od 2014 roku jest kuratorem eksperymentalnego pawilonu Marmomac nazywanego Włoskim Teatrem Kamienia („The Italian Stone Theatre”).

Giulio Menossi

Jest uznanym na całym świecie ekspertem w tworzeniu mozaik. Ich projektowaniem i realizacją zajmuje się od ponad 38 lat. Wykonane przez niego kompozycje mozaikowe obejmują szeroką gamę tematów – można wymienić wśród nich religijne ikony, portrety czy reprodukcje klasycznych dzieł sztuki. Swoje prace tworzy we własnej pracowni w Udine we Włoszech (niedaleko Wenecji), którą założył w 1976 roku. Jego dziełom poświęcone były liczne wystawy i ekspozycje, zarówno indywidualne, jak i zbiorowe, m.in. Międzynarodowy Przegląd Mozaik w Buenos Aires.

Peter Becker

Jest redaktorem naczelnym portalu branżowego Stone-Ideas.com skierowanego do profesjonalistów i pasjonatów branży kamieniarskiej. Jest uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania produktów i innowacyjnych rozwiązań architektonicznych z wykorzystaniem marmuru, granitu itp. Ukończył studia na Technical University of Berlin. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń dziennikarskich jako redaktor piszący dla jednej z berlińskich gazet, zaczął pracować jako freelancer i właśnie wtedy odkrył bogactwo form, jakie oferuje naturalny kamień. W 2008 roku założył portal Stone-Ideas.com.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl