Międzynarodowe Targi Gdańskie Amberexpo

Firma Międzynarodowe Targi Gdańskie swoje pierwsze targi zorganizowała w roku 1947. Po ponad 40 latach od tego wydarzenia podjęto starania stworzenia w Gdańsku znaczącego ośrodka targowego. W 1989 roku powstała Spółka Akcyjna Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym. W latach 1990-1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hali Olivia, Hali AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 roku targi i imprezy organizowane były we własnym Centrum Targowym, z którym MTG były powiązane kapitałowo. W 2002 r. nastąpiło połączenie spółek Centrum Targowe (zarządcy infrastruktury) oraz MTG SA (operatora). W tym samym roku Międzynarodowe Targi Gdańskie zakupiły od WTC Gdynia-Expo Sp. z o. o. prawo do posługiwania się znakami towarowymi imprez organizowanych w Gdyni. Obecnie MTG są jedynym ośrodkiem targowym w Trójmieście oraz liderem w branży na terenie północnej Polski.

Od 2012 roku siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO. Nowoczesna infrastruktura obiektu z trzema halami o powierzchni 12 tys. m2 oraz z centrum konferencyjnym na ponad tysiąc miejsc umożliwia realizację różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych i kulturalnych.

Mobilne ściany wewnętrzne umożliwiają podział na 3 niezależne hale, każda o powierzchni ok. 4000 m2, co pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń w jednym czasie.

Centralna hala posiada dodatkową ścianę przesuwną zapewniającą łatwą adaptację na 2 mniejsze. Hale wyposażone są w system kanałów medialnych (instalacje: wodna, sanitarna, elektroenergetyczna, internetowa), węzły sanitarne, toalety dla niepełnosprawnych, pokój dla matki z dzieckiem. Przestrzeń wystawiennicza bez wewnętrznych słupów konstrukcyjnych, wysokość w najwyższym punkcie 14,5 m.

Bramy towarowe pozwalają na wjazd i rozładunek eksponatów bezpośrednio w halach. Dodatkowym atutem jest dostęp z hal do centrum konferencyjnego i restauracji. Przy wejściu do każdej z nich znajdują się ściany monitorowe o wielkości 205×115 cm. Parterowe usytuowanie hal ułatwia dostęp osobom niepełnosprawnym.

Nowoczesne, wielofunkcyjne, klimatyzowane sale konferencyjne znajdują się na pierwszym piętrze AMBEREXPO.

Wyposażone zostały w nagłośnienie, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, ekrany projekcyjne oraz ekrany DS. Sala 1 – dodatkowo wyposażona w ściany mobilne – pozwala na nowe zaaranżowanie i podział na trzy mniejsze przestrzenie. Wejścia do sal znajdują się zarówno od strony przestronnego holu, mogącego pełnić rolę foyer, jak i od strony hal wystawienniczych. Przed salami znajduje się lobby z recepcją, umożliwiające organizację bankietów czy cateringu.

Źródło: MTG
Fot.: MTG

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
eanet.pl